Przejdź do głównej treści

Sztafeta Biegamy Pomagamy dla Oskara Cieślowskiego

| Marcin | Biegi

Zapraszamy w niedzielny poranek na stadion przy ul. Objezierskiej w Obornikach, gdzie odbędzie się sportowa impreza charytatywna.

Celem imprezy jest zbiórka funduszy na zakup łóżka rehabilitacyjnego, zakup koncentratora powietrza oraz na rehabilitację Oskara Cieślowskiego, 3-letniego chłopca, który urodził się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W wyniku wylewu krwi do mózgu tuż po porodzie, zmaga się z wodogłowiem pokrwotocznym, silną padaczką lekooporną, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, a także licznymi innymi schorzeniami.

Obecnie Oskar:

  • Nie potrafi samodzielnie jeść, pić ani oddychać.
  • Ma niedowład kończyn, nie siedzi ani nie chodzi.
  • Nie widzi i nie słyszy.
  • Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Sztafeta Biegamy Pomagamy pragnie zebrać fundusze na:

  • Zakup łóżka rehabilitacyjnego, które zapewni Oskarowi komfort i ułatwi rehabilitację.
  • Zakup koncentratora powietrza, który umożliwi Oskarowi swobodne oddychanie poza domem.
  • Rehabilitację, która pomoże Oskarowi w rozwoju i poprawie jego sprawności.

Program imprezy:

8:45 Otwarcie Biura Zawodów

9:30 Biegi Dzieci

10:15 Odprawa kapitanów

10:20 Wspólna rozgrzewka

10:30 Start Biegu Głównego

11:45 Dekoracja zwycięzców

12:00 LICYTACJE

12:15 LOSOWANIE Nagrody głównej ROWER

Janek Pawlik wywalczył złoty medal podczas finału Czwartków Lekkoatletycznych. Zawodnik Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego był najszybszy na trasie 1000 metrów.
Sebastian Nowicki zajął 4. miejsce podczas sobotnich Mistrzostw Polski na dystansie 10.000 metrów. Zawody odbyły się na obiekcie Skry Warszawa.
W Nowołoskońcu odbędzie się bieg charytatywny. Jego uczestnicy pomogą Wiktorii Rembacz w walce o zdrowie. 
Centrum Rekreacji i Sportu Oborniki zaprasza na „BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH IM. ROTMISTRZA PILECKIEGO”. 
Już w sobotę XVI edycja Chrustowskiego Biegu Zimowego.
Agnieszka Butja pobiegnie 6 stycznia w Wapnie. A co z kolejnymi startami?
Bieg Niepodległości w Obornikach ma swój klimat, ogromna ilość emocji i biało-czerwone barwy powodują, że czuje się tutaj prawdziwe Święto Niepodległości.