Skip to main content

Podsumowanie 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

| Marcin | Biegi

Organizatorzy 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II zapewnili uczestnikom niesamowitą pogodę, deszcz padał kilkanaście godzin przed biegiem, ale przed samym biegiem pojawiło się słoneczko. Po deszczowej pogodzie pozostała jedynie dodatkowa atrakcja w postaci błota na leśnym odcinku trasy.

Być może to właśnie niezbyt zachęcająca do aktywności sportowej pogoda przeddzień imprezy, zniechęciła kilka osób do uczestnictwa w półmaratonie. Zapisało się do biegu 425 osób, na linii startu pojawiło się 388, do mety dobiegło 387 biegaczy. Bieg w kategorii open zwyciężył pan Jańczak Filip w czasie 1:21:29, najszybszą kobietą była pani Chojnacka Katarzyna z czasem 1:27:53, zajęła ona 12 miejsce w kategorii open, oboje przyjechali do Rogoźna ze Środy Wielkopolskiej.

Pierwsza dziesiątka 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

W kategorii mieszkańców Gminy Rogoźno na wystartowało 57 osób. Najszybszym biegaczem, a właściwie najszybszą biegaczką Gminy Rogoźno jest pani Natalia Kokot, która pokonała trasę w czasie 1:29:54, zajmując w kategorii OPEN 17 miejsce!

Zapewne trudniejsze warunki na trasie biegu, gdzie około 8 kilometrów stanowi odcinek leśny, na którym na zawodników czekała spora dawka błota. Tempo tegorocznej edycji jest najgorsze z wszystkich rozegranych do tej pory. Rekord Rogozińskiej imprezy należy do pana Tomasza Szymkowiaka i wynosi 1:14:22. Pan Tomasz rekordowy wynik uzyskał w 2016 roku podczas drugiej edycji biegu.

Zwycięzcy wszystkich edycji Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

Rywalizacja wśród pań w tym roku odbyła się na podobnym do wcześniejszych lat poziomie. Rekord imprezy należy do pani Justyny Olejniczak, wynosi 1:24:56 i ustanowiony został, podobnie jak w wypadku panów w 2016 roku podczas drugiej edycji rogozińskiej imprezy.

Zwyciężczynie wszystkich edycji Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

Link do strony z wynikami wszystkich edycji Półmaratonu Przemysła II -> https://wyniki.datasport.pl/index.php?szukane=Rogo%9Fno

Poniżej prezentujemy około 200 zdjęć z 7 kilometra biegu. Dla biegaczy może to być miejsce charakterystyczne z uwagi na sympatyczną obecność trójki kibiców, którzy zagrzewali w tym miejscu wszystkich do biegu!