Sebastian Nowicki z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

| MP | Biegi

Czterech oborniczan z Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego wystartowało 26 listopada 2022 w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

We wszystkich biegach w ramach Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych wystartowało blisko 600 zawodników. Organizatorzy przygotowali trasę o długości 1 km o dość płaskim profilu. Zawodnicy biegli w pętli w zależności od długości rywalizacji. Po starcie zawodnicy pokonywali odcinek po łąkach. Teren był nierówny, momentami grząski. Po tym odcinku biegacze wbiegali do lasu. Po drodze przygotowano dla nich sztuczne przeszkody.

Oborniccy zawodnicy wystartowali w biegach:

1. Maluski Tomasz w biegu na 5 km w kategorii M U18 – uzyskał wysoką 7 lokatę w czasie 16:17 minuty
  2. Nowicki Sebastian w biegu na 4 km w kategorii seniorów – uzyskał bardzo dobrą 3 lokatę zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych z czasem 11:48 minuty
  3. Szrama Dariusz w biegu na 4 km w kategorii seniorów – z czasem 13:31 minuty
  4. Stańko Krystian w biegu na 4 km w kategorii seniorów – z czasem 13:47 minuty

W klasyfikacji klubowej OKL Oborniki zajął 35 miejsce, w klasyfikacji męskiej klubów OKL sklasyfikowano na 15 pozycji. Zawody w Oleśnie były kwalifikacjami do mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które 11 grudnia odbędą się w Parku La Mandria na przedmieściach stolicy Piemontu, Turynu.

PZLA udostępnił zapis z całych zawodów. Bieg seniorów w którym zawodnik z Obornik, Sebastian Nowicki walczy o podium rozpoczyna się około 5:02 godziny transmisji. Zachcemy do obejrzenia całości tej relacji, to tylko około 14 minut. Widać ogromne zaangażowanie i wysiłek jaki wkładają sportowcy w osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Sebastian Nowicki cały czas był w czołówce biegu, do zwycięzcy zabrakło naprawdę niewiele! W tym biegu również widzimy Dariusza Szramę i Krystiana Stańko, ich również widać w trakcie rywalizacji!

Pełne wyniki wszystkich konkurencji:

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.