13 Bieg Niepodległości – Oborniki

| MP | Biegi

Do 1 listopada 2022 przedłużono możliwość elektronicznych zapisów na Bieg Niepodległości w Obornikach.

Bieg ten jest jedną z największych imprez biegowych w naszym regionie organizowanych w rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku będzie to już 13 edycja biegu. Cykl imprez biegowych odbywać się będzie na Rynku w Obornikach już od godziny 9:30, wówczas odbywać się będą biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Bieg główny startuje o godzinie 11:11. Wspólny start na dystansie 5 i 10 km tradycyjnie zlokalizowany będzie na Runku. Trasa 10 km to dwie pętle dystansu 5 km. Przebieg trasy nie ulega zmianie od wielu lat: Oborniki Rynek – ul. Czarnkowska – ul. Juliana Kubiaka – ul. Wybudowanie – ul. Droga Leśna – ul. Tartaczna – ul. Czarnkowska – Rynek.

Koszt zgłoszenia w obecnej chwili wynosi 60 zł.

Biuro zawodów czynne będzie:

1.  10 listopada (czwartek) w godzinach: 17.00 – 19.00

2. 11 listopada (piątek) w dniu biegu w godzinach: 7.00 – 10.15 Biuro zawodów znajduje się w siedzibie Zespołu Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach przy ul. Ks. Szymańskiego 5

Link do zapisów->

Link do listy startowej ->

Link do regulaminu biegu ->

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.