fbpx

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego odbędzie się może w czerwcu

Nie wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - informuje Obornickie Centum Sportu.

Pierwotnie długo oczekiwane zawody biegowe zaplanowano na 24 kwietnia. Od momentu rozpoczęcia przygotowań mieliśmy nadzieję, że obostrzenia dotyczące zawodów biegowych będą bardziej łaskawe - czytamy na stronie OCS. Niestety kolejne wytyczne sanitarne uniemożliwiają zorganizowanie zawodów w planowanym terminie.

Organizatorzy nie załamują rąk i mają nadzieję, że uda się przeprowadzić tegoroczną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w innym terminie. Obornickie Centrum Sportu podejmie wszelkie starania aby bieg odbył się w miesiącu czerwcu, o czym będziemy informować na bieżąco. W najbliższych dniach zostanie ustalona data zawodów. Planujemy trasę, do której są przyzwyczajeni biegacze, czyli ze startem przy ul. Droga Leśna. Jednocześnie w przypadku braku możliwości zorganizowania zawodów w tym miejscu, będziemy starali się wybrać trasę alternatywną. Niestety z racji aktualnej sytuacji epidemiologicznej organizatorzy nie mają wpływu na wytyczne, które ograniczają działalność sportową.

Ci, którzy nie mogą doczekać się rywalizacji zapraszamy do udziału w Biegu Superbohaterów. Odbędzie sie on 24 kwietnia. Celem tej wirtualnej rywalizacji jest pomoc Fundacji "Ja nie mogę czekać". Szczególy biegu dostępne są tutaj.