V Chrustowski Bieg Zimowy

| MP | Biegi

12,5 kilometra to dystans jaki ukończyło 97 biegaczy w V Chrostowskim Biegu Zimowym, który odbył się 14 stycznia przy silnym i chłodnym wietrze. Bieg ten zakończył II Grand Prix Obornik.

Biegacze pokonali trasę: start -> Chrustowo – 2 km -> Żukowo, skręt w prawo – 3 km -> Górka, skręt w lewo- 3 km – okolice Ślepuchowa, skręt w lewo – 2 km -> Żukowo, prosto – 2,5 km -> meta, Chrustowo.

Bieg wygrał Krzysztof Muszyński, który pokonał dystans w 42:15 minut. Kolejne miejsca zajęli Sebastian Kapron (44:33), Sebastian Nowicki (44:52). Wśród kobiet najszybciej na metę dobiegła Pani Katarzyna Bartoszek z czasem 56:07. W biegu wzięli udział wszyscy zawodnicy Sparty Oborniki, z których najszybciej na mecie stawił się Kacper Nowacki.

Lider Grand Prix Obornik – Dariusz Szrama dobiegł na metę na 4 miejscu. Najstarszym zawodnikiem był Pan Jerzy Etzel, któremu szczególnie gratulujemy ukończenia biegu.

Tego dnia odbyły się również dodatkowe biegi dla młodzieży szkolnej. Sobotnie święto biegaczy zakończone zostało wręczeniem nagród oraz podsumowaniem II Grand Prix Obornik, które wygrał Pan Dariusz Szrama, drugi był Sławomir Paluch, a trzeci Sławomir Naskręt. W kategorii kobiet II Grand Pirx zwyciężyła Joanna Gawlik.

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.