Przejdź do głównej treści

Radni zatwierdzili plany pracy komisji

fot: UMiG ObornikiNa ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Obornikach, radni zatwierdzili plany pracy poszczególnych komisji na rok 2011. Przypomnijmy, że zgodnie ze statutem gminy, przy radzie miejskiej działa pięć komisji: Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska, Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Terenowej, Inwentaryzacji Mienia i Bezpieczeństwa Publicznego, Oświaty i Spraw Społecznych, oraz Komisja Rewizyjna.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Zapytaj Burmistrza Obornik

Nowy Burmistrz Obornik wyszedł z ciekawą inicjatywą - udostępnił wszystkim mieszkańcom szybką i prostą metodę na zadanie Mu pytań.

Stworzony na stronie Urzędu Miasta formularz jest prosty i łatwy w obsłudze. Wymagane dane to imię i nazwisko, adres e-mail i treść zapytania, dodatkowo można podać również numer telefonu.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

15 lat razem z Kolejami Wielkopolski

Piętnaście lat temu była to odważna wizja samorządu województwa. Dziś Koleje Wielkopolskie są jednym z filarów regionalnego transportu publicznego, każdego dnia przewożąc tysiące pasażerów i wyznaczając standardy nowoczesnej komunikacji.

Czytaj więcej

  • Utworzono .
foto: Kolejej Wielkopolskie

Od Dnia Dziecka po Bałtyk – Koleje Wielkopolskie rozpędzają lato pełne atrakcji

Radość, uśmiechy i kolejowe emocje – tak wyglądał wyjątkowy Dzień Dziecka zorganizowany 1 czerwca 2026 roku, przez Koleje Wielkopolskie, na Dworcu Letnim w Poznaniu. Wydarzenie przyciągnęło całe grupy z poznańskich i wielkopolskich szkół, które mogły wspólnie spędzić czas w atmosferze pełnej atrakcji, zabawy i edukacji.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Uczestnicy Poznańskiego Czerwca’56 otrzymają pomoc finansową

W 2026 roku mija 70 lat od wydarzeń Poznańskiego Czerwca ’56 – patriotycznego zrywu poznaniaków, który miał przełomowe znaczenie dla historii Polski. Jak co roku, uczestnicy powstania mogą ubiegać się o pomoc finansową w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Z okazji 70. rocznicy rząd podwaja dotychczasową pulę środków – kombatanci otrzymają łącznie 1 mln zł. 

Czytaj więcej

  • Utworzono .
foto: Koleje Wielkopolskie

150 milionów powodów do dumy. Wyjątkowa celebracja na Dworcu Głównym w Poznaniu.

12 lutego 2026 roku Dworzec Główny w Poznaniu stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. W samo południe rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, poświęcona ogłoszeniu historycznego kamienia milowego – przewiezienia przez spółkę Koleje Wielkopolskie 150-milionowego pasażera. Uroczystości towarzyszyły dwie niespodzianki dla podróżnych, które wywołały prawdziwą falę entuzjazmu.

Czytaj więcej

  • Utworzono .