Muzea rolnicze na Narodowej Wystawie Rolniczej, czyli symboliczna podróż w czasie

Historia polskiej wsi i pracy rolników to źródło sporej wiedzy, bowiem sposób uprawy roli może wiele powiedzieć, nie tylko o tym, jak wyglądało dawne rolnictwo, ale także codzienne życie mieszkańców polskiej wsi.

Ci, którzy chcieliby udać się na symboliczną podróż w czasie i przekonać się, jak wyglądało rolnictwo kiedyś, będą mieli ku temu okazję w dniach 30.11-2.12 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie odbywać się będzie Narodowa Wystawa Rolnicza, podczas której prezentowane będą ekspozycje muzeów rolniczych.

Jedną z wielu atrakcji prezentowanych na Narodowej Wystawie Rolniczej będzie ekspozycja różnego rodzaju muzeów przedstawiających historię polskiej wsi. Wraz z Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie prezentować się będą: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum w Łowiczu, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Zaprezentowana zostanie tu m.in.: wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, w tym lokomobili parowej wyprodukowanej w zakładach Hipolita Cegielskiego w 1919 roku. W latach swojej świetności była ona przystosowana do prac transportowych i napędu maszyn stacjonarnych. W okresie międzywojennym służyła do przeprowadzania usługowych omłotów na terenie Wielkopolski.

Na zwiedzających czekać będą też takie atrakcje jak: pokaz składania miniatury chaty wiejskiej, kręcenia snopków do pokrywania dachów, wyrobu masła, a także kasz w stępach czy mielenia zboża w żarnach. Na stanowiskach można będzie zobaczyć, jak tkano, wyklepywano kosę czy produkowano uprzęż konną. Nie zabraknie też prezentacji garncarskich, rymarskich w wykonaniu prawdziwych mistrzów rzemiosła. Ekspozycje muzealne sprzyjać też będą spotkaniom, np. z wycinankarką i hafciarką z Regionu Łowickiego czy mistrzynią dawnego szycia i haftu z Podkarpacia.

Dla najmłodszych wystawcy przygotowali szereg animacji i atrakcji, które poprzez zabawę będą edukować i przekazywać wiedzę o rolnictwie. Dużym powodzeniem wśród dzieci z pewnością będzie także cieszyć się stanowisko z zabawkami ludowymi oraz interaktywne stanowisko prezentujące łowicki strój ludowy. Eskpozycja muzealna prezentowana będzie w pawilonie nr 8.

Informacje o wystawie:

Międzynarodowe Targi Poznańskie

www.narodowawystawarolnicza.pl

30.11-1.12 (9:00-18:00), 2.12.2018 (9:00-17:00)

Wstęp wolny

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież