Mariusz Szczygieł i spotkanie z czeską kulturą w OOK

Mariusz Szczygieł będzie gościem gościem czeskiego wieczoru w ramach Spotkań z kulturą w Obornickim Ośrodku Kultury.

Kolejna podróż na spotkanie kultur odbędzie się już 13 października. Tym razem będzie nieodległa, ale z pewnością niezwykle ciekawa! Podobno Polacy na dźwięk języka czeskiego mimowolnie się uśmiechają z wyższością, ale Czesi nie pozostają im dłużni. Czy istnieje negatywny stereotyp Polaka w Czechach? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zaprosiliśmy do udziału w siódmej odsłonie cyklu "NA SPOTKANIE KULTUR" najbardziej znanego "czechologa" w Polsce - Mariusza Szczygła.

Mariusz Szczygieł jest znanym dziennikarzem, ale także reportażystą  i laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej. W latach 1990 - 1996 był reporterem "Gazety Wyborczej", z którą ponownie rozpoczął współpracę w 2002 r. Mariusz Szczygieł jest autorem wielu książek, m.in. "Gottland" - zbioru reportaży poświęconych Czechom, "Zrób sobie raj" - opowiadającej o problemach kulturowych i religijnych współczesnych Czech. Mariusz Szczygieł jest także założycielem Fundacji Instytut Reportażu. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W czasie wieczoru czeskiego nie może zabraknąć muzyki czeskiej! Tę uszłyszmy w wykonaniu wspaniałych obornickich muzyków. Utwory Jaromira Nohavicy zaśpiewają i zagrają Marcin Samolczyk oraz Witold Żuromski. Ponadto tradycyjnie już czeka na uczestników Spotkania degustacja potraw. Tym razem oczywiście będzei to kuchnia czeska. Udział w spotkaniu zapowiedziała Ivana Bilkova - dyrektor przedstawicielstwa zagranicznego Czech Tourism w Polsce z działalnością na Litwie i Łotwie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież