Teatr Polska znów w Obornikach. Zapraszamy na 3 spektakle

Teatr Polska znów zawita w Obornikach. Pierwszy spektakl już 7 października w OOK.

3 różne zespoły, 3 różne stylistyki i 3 różne tematy będą towarzyszyły występom na obornickiej scenie w ramach Teatru Polska. Już 7 października zobaczymy pierwsza odsłonę tej kulturalnej uczty. Kolejne odbędą się 14 i 19 października. Cena na poszczególne spektakle to 20 zł. Jest jednak promocja! Dla osób, które zdecydują się na zakup wejściówek na wszystkie 3 wydarzenia cena wynosi 30zł.

Na poczatek zobaczymy Gardenię. Spektakl Wojciecha Urbańskiego przygotowany przez Stowarzyszenie Kółko i Krzyżyk to portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To również dyskusja z romantyczną wizją kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.

Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawiamy pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

14 października zobaczymy Album Karla Hockera. Jest to próbą zrozumienia historycznej tragedii Auschwitz z niezbadanej dotąd perspektywy sprawcy. 19 października za to zobaczymy Tożsamość Wila - Spektakl krakowskiego Teatru Ludowego w reżyserii Moniki Muskały opowiada o Nowej Hucie i jej mieszkańcach- mieszkańcach miasta, które miało być idealne

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież