VI Parafiada Dekanalna już w poniedziałek

W Obornikach będziemy świadkami już VI Otwartej Regionalnej Parafiady Dekanalnej. 

 

 

 

Wydarzenia zrealizowane zostaną na terenie kompleksu boisk Obornickiego Centrum Sportu, w Szkole Podstawowej Nr 2 oraz na pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji.

Myślą przewodnią spotkań będą słowa patrona naszego miasta św. Jana Pawła II: „Ojczyzna jest naszą Matką Ziemską. Polska jest Matką szczególną” , które mają nam pomóc w godnym uczczeniu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 Nasz Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 r. 

Impreza ma na celu zintegrowanie rodzin z Parafią i stworzenie możliwości spędzenia wspólnie czasu. Przygotowujemy wiele atrakcji m.in.: Koncert poezji i pieśni patriotycznej, wspólny taniec poloneza, konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz indywidualne, będzie możliwość zaopatrzenia się w książki o tematyce religijnej i patriotycznej, będzie oprawa muzyczna, loteria, dziecięce koło fortuny, a także kawa, ciasto, grochówka i grill.

VI OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANALNA – OBORNIKI 2018, odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca 2018 r.

Patronat honorowy nad Parafiadą objęli:

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki,

 Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

Burmistrz Obornik – Tomasz Szrama

Starosta Powiatu Obornickiego – Adam Olejnik

Organizatorem PARAFIADY jest Uczniowsko – Parafialny Klub Sportowy przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach, przy współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami oraz Dyrekcjami Szkół, nauczycielami, Akcją Katolicką, wolontariuszami z LO i Szkoły Prywatnej w Obornikach. Klub cieszy się CERTYFIKATEM PARTNERSTWA Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie, które prowadzi własny program edukacyjno – wychowawczy ( www.parafiada.pl ). PARAFIADA to jednocześnie eliminacje do 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. 

W Parafiadzie wezmą udział: dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z klas gimnazjalnych oraz jak rok temu osoby niepełnosprawne. W tym roku udziałem w naszej Parafiadzie, oprócz parafii z Dekanatu Obornickiego, zainteresowanie wyraziły:

  • szkoły: Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku; Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa im. Johna Deweya w Obornikach oraz Zespół Szkół Pijarskich z Elbląga,
  • parafie: pw. NMP Wniebowziętej z Mórki; pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Nowego Tomyśla; pw. Św. Jadwigi z Siekierek Wielkich;

Przedsięwzięcie rozpocznie się w kościele pw. św. Józefa Mszą św. o g. 8.45, po Niej nastąpi uroczysty przemarsz na miejsce rywalizacji.

Zadanie obejmuje trzy płaszczyzny: STADION, TEATR i ŚWIĄTYNIA. Dzieci i młodzież rywalizować będą w różnych dyscyplinach sportowych oraz uczestniczyć w konkursach:

  • Piosenki: Sacrosong,
  • Plastyczny: „Ojczyzna jest naszą Matką Ziemską. Polska jest Matką szczególną” Jan Paweł II,
  • Konkurs Symbole Narodowe – POCHWAL SIĘ SWOIM PATRIOTYZMEM,
  • Wiedzy: o Św. Janie Pawle II – Patronie naszego miasta,
  • Wiedzy: „100 lat Niepodległości”,

Rywalizacja zostanie podsumowana pucharami, medalami, dyplomami, nagrodami książkowymi i słodyczami.

Parafiada ma przyczynić się do rekomendowania trybu życia w myśl zasady: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Ponadto ma na celu kształtowanie postaw zdrowego, chrześcijańskiego współzawodnictwa oraz zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do Kościoła i naszej Ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież