Kolejny spektakl na deskach OOK.

ook 5 m

 

Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.

W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektakli w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

W ramach tego projektu na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury w latach ubiegłych wystawiono „Marzenie Nataszy” wg Nikołaja Kolady, „Kalino malino czerwona jagodo” wg Igora Gorzkowskiego i spektakl „Piszczyk” wg Piotra Ratajczaka.

Tym razem zapraszamy na spektakl „Ziołowstąpienie” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Piotr Tomaszuk jest również autorem scenariusza i odtwórcą jednej z ról. Ponadto wystąpią: Rafał  Gąsowski, Dariusz Matys, Monika Kwiatkowska, Mateusz Krzyżewski i Sylwia Nowak.

„Wziołowstąpienie” to opowieść o Podlasiu – krainie, gdzie żyją jeszcze „wiary stare” a „szeptuchy” i „szrptuni” szepczą swoje „zamowy” ze skutkiem potężniejszym niż gdzie indziej.  Spektakl przedstawia ludową wiarę w nadprzyrodzony dar i moc uzdrawiania ziołami. Stanowi tym samym rozwinięcie folklorystycznych zainteresowań teatru.

Obornicki Ośrodek Kultury 5 września br. godzina 18.00.

Bilety w cenie 20zł i 10zł/grupowe/

ZAPRASZAMY!

ook 5 mm

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież