Andrzej Grabowski w Obornikach.

2016 09 10 Andrzej Grabowski

 

Na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury wystąpi  Andrzej Grabowski z programem „Żywot człowieka zabawnego”. Na program złożą się znane i lubiane ale również nowe teksty kabaretowe. Wyjątkowy talent komediowy aktora gwarantuje wspaniałą zabawę.

Znany i lubiany aktor obdarzony wyjątkowym talentem komediowym Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie ukończył w 1974r. Krótko po tym podjął pracę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związany jest do dzisiaj. Rolę w spektaklu „Przepraszam czy tu biją” /1976/ wyreżyserowanym przez Ryszarda Smożewskiego uznać można za pierwszy sukces teatralny aktora /Nagroda Młodych przyznawana przez SPATiF/. Na dużym ekranie zadebiutował  już w czasie studiów w filmie „Odejścia, powroty” /1972/ wg Wojciecha Marczewskiego, jednak przez wiele lat obsadzany był w rolach epizodycznych lub drugoplanowych. Wcielenie się w postać Stefana Sapiei w filmie Feliksa Falka „Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce” /1989/ uznaje się za pierwszą większą rolę filmową aktora. Wyjątkową popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego  w telewizyjnym serialu „Świat według Kiepskich”. Sitcom przez kilka lat bił rekordy popularności i zdobywał nagrody dla najlepszych seriali komediowych.

W 2009 roku Andrzej Grabowski został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zapraszamy 10 września br. na godzinę 17.30

Bilety w cenie 40zł i 50zł/miejsca numerowane/

REZERWUJCIE JUŻ DZISIAJ!!!

2016 09 10 Andrzej Grabowski d

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież