KONKURS. Quintet URMULI z Gruzji w Gorzelni 505

urmuli1

Koncerty organizowane w Gorzelni505 posiadają niesamowity klimat i smak, tym razem zapraszamy na występ Quintet URMULI z Gruzji. Od średniowiecznej polifoni, przez pieśni biesiadne i wojenne po współczesne improwizacje  tango i jazz.

Zapraszamy na koncert gruzińskiego zespołu do Gorzelni 505 w Połajewie 4.10.2015 o godzinie 19:00!

URMULI to kwintet multiinstrumentalistów i wokalistów. Od ponad 20 lat rozsławiają kulturę muzyczną Gruzji, dając co roku wiele koncertów na całym świecie. Zespół ma w swym repertuarze niezwykle różnorodny repertuar, zarówno muzykę instrumentalną jak i polifoniczne pieśni, datowane na czasy średniowiecza. Tradycyjne ludowe melodie aranżowane są przez muzyków z zespołu, z zachowaniem cech i manier typowych dla gruzińskich pieśni wykonywanych solowo z towarzyszeniem instrumentów jak i pieśni wielogłosowych, których struktura jest zróżnicowana regionalnie. 

Dziś muzyka polifoniczna jest jednym z głównych elementów, dzięki któremu Gruzja jest rozpoznawalna na całym świecie. A zespół Urmuli prezentuje całą gamę bogactwa muzyki gruzińskiej, jednej z najstarszych kultur pogranicza Europy i Azji, której nieprzerwane tradycje sięgają tysiące lat wstecz, z uwzględnieniem także współczesności.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Pluribus Unum.

Zespół wystąpi 1 października w Poznaniu a 4 października o godzinie 19:00 w Połajewie w Gorzelni 505, koszt biletu 30zł.

UWAGA! Mamy dla Państwa jedno dwuosobowe zaproszenie. Aby je uzyskać prosimy o udzielenie odpowiedzi na proste pytanie:

- od którego roku działa restauracja Gorzelnia 505

Odpowiedzi prosimy przesyłać do 1 października na adres redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

urmuli2

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież