Niedziela z Pyrą i Smakiem

plakat Niedziela ze smakiem

Ostatni dzień obchodów Dni Obornik to Półmaraton o Złąta Pyrę, Rajd Nordic Walking i impreza „Niedziela ze smakiem”.

Imprezy sportowe wypełnią płytę Rynku. Start zawodów odbędzie się o godzinie 11:00. Najpierw stratują biegacze a chwilę po nich Nordic Walking. Biegacze pokonają trasę o niezbyt dużym stopniu trudności. Jest to dokładnie ta sama trasa, jak w latach poprzednich, wiedzie do Gołaszyna, Maniewa i Świerkówek, następnie nawrót i powrót do Obornik.

Na trasie zlokalizowano osiem punktów z wodą, na wypadek upałów rozstawione będą kurtyny wodne (raczej do tego nie dojdzie).

Kijkarze maja do pokonania trasę około 6 kilometrów. Jest to również ta sama trasa jak rok temu. Wiedzie w kierunku Gołaszyna, zaraz za wiaduktem zejście w prawo, pętla za cmentarzem w Bogdanowie, prosta w kierunku asfaltu i powrót do Obornik.

Biuro zawodów czynne będzie w Zespole Szkół im. T. Kutrzeby przy ul. ks. Szymańskiego od godziny 7.00 do 10.00. Tam też zorganizowany będzie parking, szatnie, depozyt. W dniu zawodów organizatorzy przewidują przyjęcie nowych zgłoszeń z zastrzeżeniem, że ich ilość jest ograniczona. Na Rynku odbędzie się mini półmaraton dla dzieci. Zorganizowane będzie również przedszkole dla dzieci

Po biegu każdy uczestnik półmaratonu otrzyma wodę, pyrę z gzikiem, smażoną kiełbasę, owoce a także "złocisty napój". Kijkarze podobnie jak biegacze otrzymają pamiątkowy medal i posiłek. Do odbioru posiłku potrzebny jest numer startowy.

Równolegle, opodal Rynku na ulicy Piłsudskiego już od godziny 10 odbywać się będzie impreza Niedziela ze Smakiem. Tematem przewodnim imprezy będą pierogi. Kulinarny jarmark potrwa do godziny 19:00. Przez cały dzień przeplatać się będą różne regionalne smaki. Przewiduje się również Pierwsze Mistrzostwa w Lepieniu Pierogów na czas.

Niedziela ze smakiem to także konkurs kulinarny dla amatorów, pod hasłem „Niedzielny Obiad”.

niedziela

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież