Czy pamiętacie Annę Jantar?

koncert

A właściwie Annę Marię Szmeterling. Urodziła się 10 czerwca 1950 roku. Pierwsze doświadczenia piosenkarskie zdobywała jako uczennica w amatorskim zespole ,,Szafiry”. Kolejne etapy to występ na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie /1969r./, w tym samym  roku na świnoujskiej FAMIE. Za sprawą Jarosława Kukulskiego trafia do zespołu ,,Waganci”, z którym nagrywa pierwszą płytę z wielkim przebojem pod tytułem ,,Co ja w tobie widziałam”

Kariera Anny Jantar / bo taki przyjęła pseudonim artystyczny/ruszyła na dobre. Występuje na XI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu /1973r./, Międzynarodowym  Festiwalu Piosenki ,,Slovenska Popovka” w Lublianie /1974r./, VIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie i wielu innych. Oczywiście wszędzie są wyróżnienia i nagrody. W roku 1979  Anna Jantar podejmuje współpracę  z zespołami ,,Perfect” i  ,,Budka Suflera”.  Na początku 1980r artystka koncertuje w Stanach Zjednoczonych.

Będąc u szczytu sławy, wracając do kraju 14 marca 1980roku ginie w wypadku lotniczym.

Pozostawia po  sobie wiele przebojów słuchanych  do dzisiaj między innymi: ,,Staruszek świat” , ,,Tyle słońca w całym mieście” , ,,Za każdy uśmiech twój” , ,,Dzień bez happy endu” czy ,,Będziesz mój”.

Nie można zapomnieć osoby która zapisała tak wspaniałą kartę  w historii polskiej piosenki.

Dnia 12 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 w Obornickim Ośrodku Kultury wystąpi Ewa Michrowska. Od 2010 roku słuchaczka Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu, absolwentka Studium Musicalowego. Na co dzień współpracuje z ,,Bardabusz Orchestra” . Śpiewa repertuar rozrywkowy ale jej upodobania muzyczne  są bardzo szerokie.

W Obornikach wystąpi w recitalu pod tytułem ,,Radość najpiękniejszych lat”. Artystka przypomni nam największe przeboje Anny Jantar. Na pianinie wokalistce akompaniować będzie Krzysztof Raduła.

Na tym koncercie nie może zabraknąć nikogo, komu nie obca jest muzyka lat 70tych poprzedniego stulecia.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież