mikroFONIA 2015

mikrofonia

Wieloletnią tradycją Obornickiego Ośrodka Kultury jest organizowanie przeglądów muzycznych dla młodzieży szkolnej. Jest to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich sił w muzykowaniu grając lub śpiewając.

Pod nazwą ,,mikroFONIA” przegląd ten odbywa się po raz czwarty i jest kontynuacją poprzednich tego typu imprez cieszących się zawsze  dużą popularnością wśród młodzieży.

Obecne zasady przewidują eliminacje gminne które wyłonią wyróżniających się wokalistów i instrumentalistów którzy wezmą udział w przeglądzie powiatowym.

Dnia 10 marca odbyły się eliminacje w Ryczywole, 13 marca w Rogoźnie a 11 i 12 marca w Obornikach. Do obornickich eliminacji zgłosiło swój udział 50 wokalistów i 40 instrumentalistów.

Regulamin przewiduje podział na grupy wiekowe zarówno w grupie śpiewających jak i grających i tak:

 • I  grupa uczniowie klas od 1 do 3 ze szkół podstawowych
 • II  grupa uczniowie klas od 4 do 6 ze szkół podstawowych
 • III grupa uczniowie gimnazjum
 • IV  grupa uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

W obornickich eliminacjach, młodych adeptów muzykowania oceniali muzycy zawodowi i tak instrumentalistów Robert Płócienniczak, Mariusz Kozłowski i Tomasz Kaczor a wokalistów Robert Dobrogowski, Konstanty Dinos i Adam Lewicki.

Galeria zdjęć z obornickich eliminacji -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/235-mikrofonia-2015.html

Awans do finału powiatowego z  Obornik zdobyli:

 • Mikołaj Stachowiak, Kornelia Maślanka, Amelia Steinke, Natasza Bajon, Oliwia Kuleta, Aleksandra Leśnicka, Wiktoria Barszczak, Faustyna Zydorczak, Oliwia Koślakiewicz, Gracjan Januszak, Kornelia Steinke, Natalia Łaszczewska, Patrycja Zenger, Agata Niedzielska oraz zespoły ,,Taldeo” i ,,Ardente”- wokaliści.
 • Iga Kempińska, Wiktoria Gorońska, Jakub Drosik, Maria Pilarska, Karol Stachowiak, Karolina Steinke, Karolina Garstkiewicz, Jakub Bartkowiak, Maria Bukowska i Jakub Koza – pianino.
 • Klaudia Ignas – skrzypce.
 • Zuzanna Domasik – gitara.
 • Julia Kłodzińska – keyboard.
 • Zuzanna Borowiak – gitara basowa.
 • Jeremiasz Baum – perkusja.
 • Gabriela Borowiak – plastykowe WIADRO!!! / jako instrument perkusyjny /.

Podsumowując, poziom eliminacji był zadowalający co dobrze rokuje młodym adeptom muzyki.

W dniach 10 i 11 kwietnia b.r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbędzie się finał Powiatowego  Przeglądu  ,,mikroFONIA 2015”. W niedzielę 12 kwietnia koncert laureatów.

ZAPRASZAMY!!!

Komentarze  

-1 #1 Marian 2015-03-15 12:46
a pozostale gminy?
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież