Zapraszamy na kolejne ,,pierdoły”

plakat pre

Z inicjatywy członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej w 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie które miało być początkiem cyklu ,,Pierdoły o Obornikach”. Ideą spotkań jest wspólna rozmowa o ludziach, miejscach, wydarzeniach z bliższej i dalszej historii naszego miasta i okolic. Wiele drobnych faktów tkwi w pamięci oborniczan a nie są one nigdzie zapisane.

Przyjdź na ,,Pierdoły o Obornikach” a wiele się dowiesz! W organizacji spotkań nieocenioną rolę odgrywa Biblioteka Publiczna w Obornikach, udostępniając miejsce na spotkania.

Dnia 27 lutego o godz. 18.03 odbędzie się kolejne (już siódme) spotkanie z tego cyklu. Organizatorzy proponują rozmowę o przedwcześnie zmarłym LECHU CZABANIE. Osoba znana i lubiana, zawsze idąca swoją drogą, mająca dla każdego nowy żart i czas na pogawędkę.

Lech Czaban trwale zapisał się w historii Obornik jako animator kultury tworząc w latach 70-tych poprzedniego wieku zespół instrumentalno wokalny ,, Ubodzy Krewni”.

4 maja 2014 roku uhonorowany został nagrodą ,,Artysta Stąd”. Schodząc ze sceny Obornickiego Ośrodka Kultury powiedział ,,dostałem nagrodę, mogę spokojnie umrzeć”. Wszyscy przyjęli wypowiedź jako kolejny żart......17 maja już nie żył.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież