SOYKA live

soyka

Edukację muzyczną rozpoczął w Podstawowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, kontynuował naukę w Liceum Muzycznym w Katowicach, po czym studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mowa o Stanisławie Sojce.

Artysta realizuje się z powodzeniem w różnych gatunkach muzyki: jazz, pop, poezja śpiewana, muzyka religijna a nawet hip-hop. Stanisław Sojka występował z takimi zespołami jak ,,Extra Ball” czy triem Wojciecha Karolaka. W roku 1988 założył  duet z gitarzystą jazzowym Januszem ,,Yaniną” Iwańskim z którym współpracował do 1995 roku.

Artysta uczestniczył  w sesjach nagraniowych płyt takich wykonawców jak Tadeusz Nalepa, Kayah, Izabela Trojanowska, Urszula czy zespołów ,,Maanam” i ,,De Mono”.

Wielokrotnie wyróżniany, między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu- pierwsza nagroda w konkursie ,,Premiery” za skomponowanie piosenki ,,Wszystko co złe omija mnie” – 1991rok, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie nagroda ,,Bursztynowego Słowika” -1992rok czy dla najlepszego wokalisty roku 1994 statuetką ,,Fryderyka”. To tylko nieliczne z wyróżnień.

Utwór ,,Tolerancja” powstał z okazji koncertu o tym samym tytule zorganizowanym na rzecz chorych na AIDS ( luty 1991rok ) . Utwór ten został uznany najlepszym przebojem Sojki z dotychczasowego dorobku. Stanisław Sojka był jednym  z inicjatorów wspomnianego koncertu na który udało mu się zaprosić takie legendy muzyki jak Czesław Niemen, Marek Grechuta, Kora, Tomasz Stańko czy Krzysztof Penderecki.

Inne znane hity Sojki to między innymi ,,Cud niepamięci”, ,,Tak jak w kinie”, ,,Hard To Part”, ,,Są na tym świecie rzeczy” czy ,,Mocniej Cię kocham, choć na pozór słabiej”. Od 1990 Stanisław Sojka występuje jako Soyka.

 Dnia 31.01.2015 roku będziemy gościli artystę w Obornickim Ośrodku Kultury. Koncert nosi tytuł ,, SOYKA live”  a rozpocznie się o godzinie 18.00.

SOYKA1

Poczytaj jeszcze o Soyce-> http://www.eoborniki.pl/kultura-i-rozrywka/zapowiedzi/5636-soyka-w-ook-w-styczniu.html

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież