Jutro obchody Dnia Niepodległości

Dzien Niepodleglosci w powiecie obornickim

11. listopada tradycyjnie obchodzić będziemy święto Dnia Niepodległości. Jakie z tej okazji przygotowano atrakcje w powiecie obornickim?

W Obornikach uroczystości rozpocznie o godz. 12:00 V Bieg Niepodległości, który po raz pierwszy wiódł będzie ulicami miasta.

Część drugą obchodów, rozpoczniemy o godz. 16:00, mszą św. za Ojczyznę, odprawioną w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach. Po niej nastąpi uroczysty przemarsz, od pomnika św. Jana Pawła II na obornickim rynku, ulicami: Piłsudskiego, Staszica, Moniuszki do ulicy Paderewskiego, gdzie pod obeliskiem Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się uroczysty Apel. Podobnie jak w zeszłym roku po drodze czekają nas atrakcje historyczne. 

O 10:00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Wita rozpocznie uroczystości w Rogoźnie. Po niej część oficjalna odbędzie się na Placu Powstańców Wlkp. O 12:30 natomiast rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Ostatnim akcentem obchodów Dnia Niepodległości w Rogoźnie będzie wieczór pieśni patriotycznych w RCK.

W Ryczywole uroczystości rozpoczną się także od mszy św. Odbędzie się ona o godz. 10:15 w kościele parafialnym. Oficjalna uroczystość odbędzie się godzinę później na Rynku przy obelisku. Na część artystyczną zapraszamy do sali Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 16:00.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież