Zapraszamy na plenerowe widowisko do Murowanej Gośliny

Śpiący rycerze Królowej Jadwigi

Stowarzyszenie Dzieje zaprasza na plenerowe widowisku "Śpiący rycerze Królowej Jadwigi", które zostanie wystawione w Murowanej Goślinie.

W lipcowe wieczory przy "Starym Probostwie" w Murowanej Goślinie  publiczności ukażą się: śpiący rycerze i rycerze waleczni, zjawy święte i nieświęte, zakochany żołnierz i jego nieszczęśliwa ukochana, królowa Jadwiga i król Jagiełło. Aktorzy przedstawią w ten sposób legendę o powstaniu Murowanej Gośliny.

"Widzowie zobaczą baśniową przeszłość Murowanej Gośliny, Owińsk, Kicina i Dziewiczej Góry. To niezwykłe widowisko w nowoczesnej, audiowizualnej oprawie, porwie każdego swoją akcją, barwnie zarysowanymi postaciami i rozmachem. Gdy kilkuset aktorów, statystów i wolontariuszy wyjdzie nocą na kilkudziesięciohektarowe pole wokół Starego Probostwa w Murowanej Goślinie, zabłysną reflektory i błyskawice, zagrzmią grzmoty i dubeltówki, pocwałują rumaki…" czytamy na plakatach reklamujących widowisko.

Bilety można zamawiać m.in. przez serwis bilety24.pl (ulgowy 19 zł, normalny 25 zł). Spektakl będzie można zobaczyć w następujących terminach: 18, 19, 20 oraz 25 i 26 lipca, początek godz. 22:00.

Scenariusz: Jacek Kowalski, 
Reżyser i autor muzyki: Marcin Matuszewski, 
Aktorzy: mieszkańcy Murowanej Gośliny i okolic.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież