Przejdź do głównej treści

Rodzinna Majówka z LGD

| MP | Zapowiedzi kultura

14 maja br. odbędzie się pierwsza „Rodzinna Majówka z LGD”, w ramach której zaplanowano: występy zespołów muzycznych, folklorystycznych, tanecznych z terenu gmin członkowskich, kiermasz produktów lokalnych, warsztaty z rękodzieła dla dzieci i dorosłych.

Festyn to okazja by podziwiać lokalne zespoły artystyczne, wyroby, małe rękodzieła oraz zasmakować w całej gamie rodzimych produktów wytwarzanych od lat według unikalnych receptur. Organizatorom majówki zależy na tym, by zebrać w jednym miejscu lokalnych wytwórców, artystów oraz wypromować produkty wytwarzane na terenie w zasięgu działania LGD Kraina Trzech Rzek. 

Festyn odbywać się będzie na terenie Obornickiego Ośrodka Kulturalnego, początek o godzinie 14:00, wstęp wolny.

opracował MP

Dzisiaj, 12.04.2026 r., w Obornikach zobaczymy spektakl o relacjach, które potrafią się skomplikować przez brak szczerości. „Za przeproszeniem, Artysta” to kameralna opowieść o emocjach, które zna każdy.
Przed galą mikroFONIA OPEN 2026 w Rogoźnie odbędzie się finał powiatowy konkursu. W dniach 10–11.04.2026 r. uczestnicy zaprezentują się na scenie według szczegółowego harmonogramu.
I Rogozińską Galę RogArt - wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które celebruje talent, pasję i twórczość mieszkańców Gminy Rogoźno, zaplanowano na dzisiejsze popołudnie, start o godzinie 17:00.
Kolejna odsłona „Wieczorów Objezierskich” przyniesie spotkanie z twórczością Ewy Demarczyk. W sali objezierskiego domu kultury wystąpi Natalia Sikora z projektem „Taki Pejzaż”. Artystka, znana z mocnego głosu i wyrazistych interpretacji, zaprezentuje znane utwory w nowych, kameralnych aranżacjach.
Przed nami kolejna odsłona cyklu Café Cooltura w Obornickim Ośrodku Kultury. To wydarzenie, które z każdym koncertem przyciąga stałą publiczność. Najbliższe spotkanie już 25.04.2026 r.
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Cafe Cooltura. 21 maca wystąpi Cafe Cooltura. 
Rogozińskie Centrum Kultury przygotowało na nadchodzący Dzień Kobiet wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które z pewnością przyciągnie miłośników nastrojowych brzmień.  8 marca 2026 roku o godzinie 17:00 na scenie przy ul. Wojska Polskiego 4 wystąpi znana i lubiana aktorka Katarzyna Żak. Program muzy…