Ostatnie przygotowania do obornickich wianków

Już o 17:00 rozpoczynają się wianki

Jarmark na ul.Piłsudskiego dobiega końca, podobnie jak i prace na ul. Gołaszyńskiej, gdzie odbędą się "Nadwarciańskie cudaWianki". 

Po przedpołudniowym deszczu nie ma już śladu, a na niebie zaświeciło słońce. Uwaga wszystkich przenosi się na ul. Gołaszyńską, gdie od 17:00 rozpoczną się wianki. Pogańskie tradycje powracają w różnych formach do współczesnego świata i cieszą się ogromną popularnościa. Tak jest i z wiankami, które niektórzy uważają za słowiańską odpowiedź na amerykańskie walentynki.

Obornicki Rynek został już wyłączony z jakiegokolwiek ruchu samochodowego. Przejazd przez "mały most" jest niemożliwy". Program tegorocznej imprezy jest bardzo bogaty, zatem zapraszamy do odwiedzenia dziś koniecznie ul. Gołaszyńskiej w Obornikach. Program przypominamy poniżej.

17:00 Nadwarciańskie cudaWianki – ul. Gołaszyńska

Na wodzie:

Parady łodzi, spływ na byle czym, pokaz Flyboarding’u, wianki na Warcie, wyścig czwórek ze sternikiem

Na lądzie:

Witamy w sanatorium Oborniki Zdrój – kabaret ToNieMaNazwy; Koncert z udziałem zespołów Maniewiacy, Rożnowianie, Obornicka Orkiestra Dęta, Poetycki Wędrowiec, Sing Simile;

Plażowy konkurs tańca z zespołem One Step i szkołą TAKT; Wieczór kulturalny – Spotkania z etnografem; Koncert zespołu „Majtki Bosmana; Pokaz mody plażowo-deptakowej (ToNieMaNazwy);

Koncert zespołu Jumbo Africa

W powietrzu:

Pokazy Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, pokaz sztucznych ognii

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież