Kalendarium obchodów Dni Obornik 2014

Kalendarium Dni Obornik 2014

Tegoroczne obchody Dni Obornik zapowiadają się niezwykle bogato. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wszystkich zapewne połączy koncert zespołu Perfect i tradycyjne wianki.

Maraton imprez rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 22 czerwca, a zakończy w kolejną niedzielę, czyli 29 czerwca. Najwięcej atrakcji przewidziano na piątek-niedzielę (27-29 czerwca). 

Niedziela 22 czerwca

- 12:00 Msza św. w intencji mieszkańców miasta i gminy – Kościół Farny

- 14:00 Finał XV Turnieju o Puchar „Wielkiej Dziury” – Festyn rodzinny przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach

Poniedziałek 23 czerwca

- 10:00 „Stąd jestem, to moja mała ojczyzna” – zakończenie konkursu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki

- 16:00 „Pamiętamy o przeszłości” – uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na dawnym cmentarzu żydowskim przy ul. Czarnkowskiej

Wtorek 24 czerwca

- 17:00 Uczniowskie Oscary

- 18:00 Wieczór poetycko-muzyczny „Oborniki, moje miejsce – mój dom” promocja tomiku wierszy Barbary Zielińskiej „Piękna jesteś obornicka kraino” – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Środa 25 czerwca

- 18:00 LGD Kraina Trzech Rzek zaprasza na spotkanie „Dawna Zagroda Wiejska” – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki

Czwartek 26 czerwca

- 19:00 Finał Obornickiej Ligi Mistrzów, Boisko Orlik, ul. Obrzycka

Piątek 27 czerwca

- 13:00 Uroczysta sesja Rady Miejskiej – Zespół Szkół przy ul. Obrzyckiej

- 17:30 Koncertowy wieczór na targowisku: Barwy tańca: SRT Kontrast, One Step, Cat Clan

- 19:00 Koncert: Przed Wschodem Słońca

- 20:30 Koncert: Happysad

- 22:30 Koncert: Perfect

- 24:00 Dyskoteka pod gwiazdami

Sobota 28 czerwca, ul. Piłsudskiego

- 10:00 Sobota ze smakiem:

Jarmark smaków; Konkurs kulinarny „Dary lasu”, Pokazy kulinarne na scenie; Gotowanie na żywo – zupa grzybowa, danie z wieliej patelni; Smaki z obornickich lokali; Specjały lokalne i regionalne; Degustacje; Muzyczna podróż ze smakiem – Zapraszają Elżbieta Brodzińska i Mariusz Kozłowski; Bazarek – animacje dla dzieci, Ziołowy zakątek, Konkurs „Czuły nas”, Jabłkowisko Konkurs „Czy wiesz, co jesz?”, Gratka dla niejadka, Show Barmanów; Degustacja win; Konkurs „Nasze smaki”; „Wiem, co jem” – czyli o jedzeniu na poważnie.

- 17:00 Nadwarciańskie cudaWianki – ul. Gołaszyńska

Na wodzie:

Parady łodzi, spływ na byle czym, pokaz Flyboarding’u, wianki na Warcie, wyścig czwórek ze sternikiem

Na lądzie:

Witamy w sanatorium Oborniki Zdrój – kabaret ToNieMaNazwy; Koncert z udziałem zespołów Maniewiacy, Rożnowianie, Obornicka Orkiestra Dęta, Poetycki Wędrowiec, Sing Simile;

Plażowy konkurs tańca z zespołem One Step i szkołą TAKT; Wieczór kulturalny – Spotkania z etnografem; Koncert zespołu „Majtki Bosmana; Pokaz mody plażowo-deptakowej (ToNieMaNazwy);

Koncert zespołu Jumbo Africa

W powietrzu:

Pokazy Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, pokaz sztucznych ognii

Niedziela 29 czerwca

Rynek:

- 11:00 Półmaraton o Puchar Złotej Pyry i III Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie

Ul. Piłsudskiego

- 15:00 Festyn Śródmiejski – Śladami Historii: 675-lecie pierwszej wzmianki o Obornikach, Jarmark Rękodzieła, prezentacje historyczne grup rekonstrukcyjnych, Jarmark Obornicki, wybijanie pamiątkowej monety, występy artystyczne, walki rycerskie, warsztaty w glinie, fotokiosk, Teatr Rozrywki Trójkąt „Dawno, dawno temu…”; Okienko Przedszkolaka; Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora OOK (Gimnazjum nr 3)

- 15:45 Parada motocykli i aut z historią

Piosenki sprzed lat – parada Obornickiej Orkiestry Dętej (przemarsz z Rynku pod scenę), Obornickie dekady – Podróż wehikułem czasu z zespołem „Tacy sami”; Talenty w piwnicy – montaż słowno-muzyczny; Popołudniowy chillout z zespołem Quiet Ballon; Brass Band na finał.

 

Komentarze  

+1 #1 Kasia 2014-06-19 23:04
Dlaczego te koncerty są w piątek, a nie w sobotę? :(((( buuu, nie dam rady dotrzeć...
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież