Lipcowe kino letnie z Ruukki w Obornikach

RUUKI wspiera Letnie kino w Obornikach

Cztery soboty lipca – cztery ciekawe filmy w plenerze. Już za miesiąc na terenie odnowionych „łazienek obornickich” rusza kino letnie Ruukki. Firma wraz z Burmistrzm Obornik Tomaszem Szramą zaprasza wszystkich chętnych na wieczorne pokazy filmowe. 

W tym roku mija 40 lat, odkąd ruszyła produkcja płyt warstwowych w zakładzie w Obornikach Wielkopolskich, należącym obecnie do Ruukki. To tutaj zaczęła się polska historia płyt stosowanych do wykonania lekkiej obudowy.  Sztandarowy produkt Ruukki – płyta warstwowa – do dziś jest nazywany jest „płytą obornicką”.

- Historia zakładu to część historii miasta i jego mieszkańców, dlatego też nie chcemy obchodzić tej rocznicy za murami fabryki – podkreśla Dawid Wróbel, Dyrektor zakładu w Obornikach. – Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie kilku ciekawych inicjatyw, takich jak nasze zaangażowanie się w „Dni Obornik” i „bieg o puchar złotej pyry”, który odbędzie się 29 czerwca oraz lipcowe kino letnie z Ruukki – dodaje.

Organizacja kina letniego możliwa była dzięki bliskiej współpracy z miastem, które udostępniło teren zrewitalizowanych „łazienek obornickich” położonych malowniczo nad brzegiem Wełny i wyposażonych we wszelką potrzebną do tego typu imprez infrastrukturę.

- Inicjatywa Ruukki i miasta będzie swego rodzaju przedłużeniem czerwcowych „Dni Obornik”. Jest to rewelacyjny i oryginalny pomysł dedykowany mieszkańcom naszego miasta, gminy i całego regionu. Już teraz zapraszam na pokazy filmów, które poprzedzone będą licznymi wydarzeniami artystycznymi. O szczegółach poinformujemy wkrótce na specjalnie przygotowanych plakatach – mówi burmistrz Obornik, Tomasz Szrama.

Lipcowe sobotnie wieczory wypełni masa atrakcji, w tym najważniejsze – kino plenerowe. Zaplanowano m.in. takie filmy jak „Troja” w reż. Wolfganga Petersena,  „Avatar”– Jamesa Camerona, „Mroczny Rycerz” w reż. Christophera Nolana czy komedię romantyczną „Walentynki” w obsadzie: Bradley Cooper, Anne Hathaway i Jessica Alba. 

letniekino

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież