Dzień Dawcy Szpiku podczas Dni Ryczywołu

Już w niedzielę dzień dawcy szpiku w Ryczywole

Stowarzyszenie AleBabki będzie rejestrowało chętne osoby, które chcą się znaleźć na liście dawców szpiku kostnego.

Liczba inicjatyw ryczywolskiego Stowarzyszenia rośnie lawinowo. Tym razem panie z tej organizacji będą rejestrowały osoby na listę potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wpisując się na tę listę dajemy komuś szansę na życie. W sobotę 31 maja AleBabki prowadziły akcję informacyjną. Takową też poczynią 7 czerwca na Dniach Ryczywołu. Rejestracja chętnych odbywać się będzie w niedzielę.

"W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie." - czytamy na stronie DKMS.

Akcja będzie miała miejsce 8 czerwca w godzinach 14:00-20:00. Nadzoruje ją Żaneta Hamrol.

dkms

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież