Skip to main content

Folklor łączy pokolenia

| MP | Zapowiedzi kultura

Wczoraj (11.08.23) rozpoczął się Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2023, do 19 sierpnia w różnych miastach Wielkopolski zawita folklor z różnych stron świata, w Obornikach zapraszamy 15 sierpnia do OOK!

Wielobarwny, roztańczony i rozśpiewany korowód zespołów folklorystycznych przemaszerował wczoraj ulicami Poznania. To roztańczone i kolorowe towarzystwo zawita 15 sierpnia do Obornik! Impreza odbędzie się w OOK. Najpierw na terenie amfiteatru w OOK zaprezentują się lokalni artyści ludowi Maniewiacy, Ludowianie, potem około godziny 17-tej wystąpią zespoły ludowe z Francji, Słowacji, Rumuni i Meksyku! W trakcie trwania występów odbywać się festyn smaków i zapachów, oraz konkurs na wianek ziołowy, zielnik i pieczywo ziołowe.

Każda edycja Światowy Przegląd Folkloru jest na swój sposób wyjątkowa i inna. W tym roku festiwalowe wydarzenia będą odbywają się pod hasłem „Folklor łączy pokolenia”, które nawiązuje do pokoleniowego charakteru tańców i sztuki ludowej, ale także do głównego celu festiwalu, czyli integracji. Festiwal odbywa się już od 20 lat, w tym roku po raz pierwszy zagości w Obornikach.

 

Rogoziński Bożonarodzeniowy Jarmark już w niedzielę

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się w Rogoźnie świąteczny jarmark.

Kino powraca do Obornickiego Ośrodka Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z filmowymi premierami. Na kinomanów czekają: "Uwierz w Mikołaja", 'Wonka, "Trolle 3" i "Chłopi".

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem....