Skip to main content

Radzim 2023

| MP | Zapowiedzi kultura

Niesamowita lekcja historii i możliwość wspólnego przeżycia średniowiecznej przygody – Radzim 2023

Miasteczko już tętni życiem, oficjalnie otwarcie nastąpi w sobotę 13.05.2023 o godzinie 10:00. W ramach zwiedzania wioski można zapoznać się z życiem średniowiecznego grodu. W programie przewidziano warsztaty, pokazy, turnieje. Wśród konkursów takie zadania jak rzut szmatą, turniej łuczniczy czy bieg na tarczy. W sobotę Gród Radzim będzie można odwiedzać od godziny 10:00 do 18:00, w niedzielę początek zwiedzania o 10:00, koniec o 14:00.

radzim 2023 2

W sobotę odbędzie się również historyczna gra terenowa. W rajdzie mogą wziąć udział: zorganizowane grupy szkolne w każdym przedziale wiekowym, grupy rodzinne, przyjacielskie i osoby indywidualne. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest uiszczenie wpisowego w kwocie 20,00 od osoby, przy czym opiekunowie grup zorganizowanych /1 osoba na 10 dzieci/ nie ponoszą kosztów. Grupy wyruszają z punktu startowego, który mieści się w Obornickim Ośrodku Kultury. Odbiór pakietów startowych odbywa się w godzinach 10.00-12.00.

Celem rajdu jest wioska wczesnośredniowieczna w Gołaszynie – RADZIM. Grupy po przybyciu na miejsce wykonują kolejne zadania, które umieszczone zostaną w oborach wojów i bliskiej okolicy. Każda grupa wypełnia kartę z wykonanymi zadaniami – w nieprzekraczalnym terminie 2 godzin.

gra historyczna

 

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem....

Budziszewko zaprasza na konkurs latawców

Budziszewko będzie tegorocznym gospodarzem konkursu latawców. Odbędzie się on w ostatni weekend października. 

OOK zaprasza ?

Zachęcamy do skorzystania z oferty obornickiego Ośrodka Kultury. Szczegóły najbliższych wydarzeń zdradza dyrektor OOK Adam Krasicki.