fbpx

Brazylijski wieczór w OOK

Pokaz samby na żywo, degustacja potraw kuchni brazylijskiej i oczywiście piłka nożna. Cóż więcej potrzeba w środku zimy? Gorące rytmy samby z pewnością rozgrzeją nawet największego zmarzlucha! Kolejna odsłona „NA SPOTKANIE KULTUR” przed nami.

Pokaz samby w wykonaniu szkoły SAMBA ART z Warszawy, to wyjątkowe wydarzenie. Zespół ma na swoim koncie udział w najsłynniejszym karnawale świata – na Sambodromie w Rio de Janerio. SAMBA ART to nie tylko piękne tancerki o egzotycznej urodzie, to przede wszystkim bardzo wysoki poziom techniczny tańca.

Brazylia to nie tylko samba, to także piłka nożna, dla wielu miejscowych to więcej niż dyscyplina sportowa, to wręcz religia narodowa. O tym jak bardzo Brazylijczycy kochają piłkę i o tym dlaczego Canarinhos po raz kolejny wracają z Mistrzostw Świata z niczym opowie wyjątkowy gość, dziennikarz sportowy Pan Stefan Szczepłek. W mediach od 1973 roku; pracował m.in. w tygodniku „Piłka Nożna”, w dzienniku „Życie Warszawy”, w TVP; obecnie pracuje w dzienniku „Rzeczpospolita”. Stefan Szczepłek jako korespondent polskich mediów był na 7 mundialach, 8 turniejach o mistrzostwo Europy i Afryki, na ponad 20 finałach europejskich rozgrywek klubowych.

Niezwykle ciekawy temat spróbuje nam przybliżyć dr Jerzy Mazurek z Uniwersytetu Warszawskiego. Okazuje się, iż w Brazylii, głównie na południu, mieszka bardzo dużo potomków Polaków, którzy przybywali do tego kraju już od połowy XIX wieku. Wyjątkowa Polonia, która przez całe dziesięciolecia odcięta była od kontaktu z dawną ojczyzną, zupełnie inna niż Polonia w Stanach Zjednoczonych czy też w krajach Europy zachodniej.

Na koniec coś, czego zabraknąć nie może na wydarzeniach spod znaku „NA SPOTKANIE KULTUR” – kuchnia lokalna. Cóż to będzie? Ten kto przyjdzie z pewnością się dowie! Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury 21 stycznia 2023 roku o godz. 17.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie OOK, na stronie www.bilety24.pl oraz www.ebilet.pl. Bilety ulgowe w cenie 40 zł (obornicka Karta Seniora oraz Karta Rodzina 3+).

Zapraszamy do sali widowiskowej OOK, ul. Armii Poznań 18

brazylia