Przejdź do głównej treści

Piknik ekologiczny

| MP | Zapowiedzi kultura

Piknik ekologicznyTylko 2 zużyte baterie lub 2 puste butelki plastikowe będą biletem wstępu na Piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 22.09.2012 na targowisku miejskim w Obornikach. Piknik potrwa od godziny 11:00 do 16:00.

W programie zapowiadane jest rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy artykuł prasowy o segregacji śmieci, występ muzyczny Orkiestry Recykling, warsztaty z zakresu ruchu drogowego, warsztaty ekologiczne, wyścigi gokartów i mini moto-żłobek dla maluchów.

Dla wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu przygotowano dodatkowe, darmowe kursy komunikacji miejskiej.

Dojazd:

9:15 Oborniki, Dw. Autobusowy – Szamotuły

9:45 Szamotuły – Oborniki, Dw. Autobusowy, Targowisko Miejskie

10:15 Oborniki, Targowisko Miejskie, Dw. Autobusowy – Objezierze

10:35 Objezierze – Oborniki, Dw. Autobusowy, Targowisko Miejskie

10:55 Oborniki, Targowisko Miejskie, Dw. Autobusowy – Rożnowo

11:25 Rożnowo – Oborniki, Targowisko Miejskie, Dw. Autobusowy,

Od godz. 12:00 do godz. 16:00 autobus wraz z kierowcą zostaje na Placu Targowym


Powrót :

16:10 Oborniki, Targowisko Miejskie, Dw. Autobusowy – Szamotuły

16:40 Szamotuły – Oborniki, Dw. Autobusowy, Targowisko Miejskie

17:10 Oborniki, Targowisko Miejskie , Dw. Autobusowy – Objezierze

17:30 Objezierze – Oborniki, Dw. Autobusowy, Targowisko Miejskie

18:00 Oborniki, Targowisko Miejskie, Dw. Autobusowy – Rożnowo

18:30 Rożnowo – Oborniki, Dw. Autobusowy

W dniach 12–13 czerwca w Objezierzu odbędzie się piąta edycja Festiwalu Literackie Objezierze – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych Wielkopolski. Festiwal, organizowany w zabytkowej przestrzeni dawnego domu kultury w Objezierzu, łączy współczesną l…
30.05.2026 r. Park OOK w Obornikach wypełni się atrakcjami dla dzieci i rodzin. W programie znalazły się pokazy cyrkowe, koncerty, dmuchańce i konkursy, a wieczorem na scenie wystąpi Wojciech Cugowski.
Kabaret Paranienormalni przyjedzie do Rogoźna z nowym programem „Ostre Cięcie”. Widzowie zobaczą ponad dwie godziny skeczy, improwizacji i znanych postaci już 16.05.2026 r. w Rogozińskim Centrum Kultury.
3 maja 2026 r. w Parku OOK w Obornikach odbędzie się piknik „Tacy Jesteśmy”. Organizatorzy przygotowali koncerty i atrakcje, a prognozy zapowiadają ciepłą i bezdeszczową pogodę.
Majówka w Rogoźnie zapowiada się wyjątkowo i już teraz wiadomo, że targowisko miejskie „Mój Rynek" przez dwa dni – 1 i 2 maja 2026 roku – zamieni się w centrum rozrywki dla całej gminy i okolic.
Gmina Ryczywół zaprasza na wspólne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Bobas w bibliotece".