fbpx

Oferta GOK w Ryczywole

Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole przygotował kolejne atrakcje dla ryczywolan.

W okresie jesienno-zimowum znajdujemy zawsze więcej czasu, ale i chęci, aby wybrać się na spotkanie z kulturą. Jak to jest w Ryczywole? 

Faktycznie jesień sprzyja wyjazdom i spotkaniom, dlatego, jak co roku, w październiku zainaugurowaliśmy nowy rok kulturalny 2023 - mówi Dyrektor Anna Nowicka. Na tę okazję zaprosiliśmy wyśmienitego aktora, konferansjera i piosenkarza przez wiele lat związanego ze słynnym musicalem Metro i Studiem Buffo, czyli Dariusza Kordka. Widownia miała okazję obejrzeć niesamowity pokaz artyzmu, grę gestów, wyjątkowość ruchów scenicznych w wykonaniu naszego gościa. Dodatkowym atutem spotkania były przemiłe rozmowy z widownią po koncercie. Tak już jest, że zawsze w październiku rozpoczynamy nowy rok kulturalny i zawsze zapraszamy znane osobistości z teatru i telewizji. W ubiegłych latach były to artystki takie jak Olga Bończyk i Hanna Śleszyńska - wyjaśnia Nowicka i dodaje: Październik i listopad w naszej instytucji to również szereg spotkań autorskich organizowanych przez Panie Bibliotekarki w ramach otrzymanego dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesteśmy już po spotkaniach z Joanną Jagiełło i Pawłem Beręsewiczem, a przed nami rozmowy z Iwoną Kielzner i Marcinem Koziołem, na które serdecznie zapraszamy.

To jednak nie wszystkie wydarzenia z minionego miesiąca:

W październiku doświadczyliśmy również niesamowitego spotkania z astronomią, mianowicie zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły podstawowej na zaćmienie słońca. To spotkanie przyczyniło się do rozpoczęcia naboru do Astronomicznego Koła Zainteresowań, które poprowadzi ryczywolski pasjonat pan Tadeusz Figiel - podkreśla Dyrektor GOK.

A co w listopadzie Pani Dyrektor?

A w listopadzie godnie uczcimy Niepodległą. Uroczystości, jak co roku, przygotowywane są przez dom kultury i składają się z trzech części: msza święta, manifestacja patriotyczna przy obelisku na Placu 1 Maja i wieczór patriotyczny w GOK-u, podczas którego uroczyście podniesiemy flagę na nowy masz, obejrzymy młodzieżowy montaż słowno – muzyczny „Wolność – kocham i rozumiem”, odśpiewamy szereg pieśni patriotycznych. Ciekawym jesiennym akcentem będą również warsztaty makramy, które zaplanowaliśmy na jeden z jesiennych wieczorów, a dokładnie na dzień 16 listopada - zachęca Nowicka.

Warto pamiętaż, że GOK niezmiennie prowadzi zajęcia rozwijające, integracyjne i zdrowotne, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

O działalności można poczytać na www.gok.ryczywol.pl i na Facebooku Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole.