Skip to main content

Dni Obornik ponownie z bogatą ofertą

| oborniki.pl | Zapowiedzi kultura
Dni Obornik ponownie z bogatą ofertą
Dni Obornik ponownie z bogatą ofertą

Burmistrz Tomasz Szrama zaprasza mieszkańców swojej gminy na Dni Obornik.

Jeszcze nas nawiedzają covidowe lęki, wciąż z niepokojem spoglądamy na wschodnią granicę a w sklepach co rusz zaskakują wysokie ceny. Jest też jednak potrzeba integracji, beztroskiej zabawy czy spotkania w centrum miasta. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zapraszamy na kolejną edycję Dni Obornik w dniach od 24 do 26.06. Szczegółowe informacje pojawią się już wkrótce. Póki co, przedstawiamy najważniejsze wydarzenia tych dni.

Niezmiernie się cieszę, że kolejny raz mogę zaprosić Państwa na obchody Dni Obornik!

Chociaż obecna sytuacja międzynarodowa i gospodarcza nie jest łatwa bardzo chcemy powrócić do tej lubianej i wyczekiwanej przez mieszkańców tradycji. Mam nadzieję, że nowa odsłona imienin miasta przypadnie Państwu do gustu, zachęci do rodzinnych i sąsiedzkich spotkań i pozwoli przez te kilka dni oderwać się od problemów codzienności.

Budowany program wydarzenia, którego pierwsze zapowiedzi znajdziecie Państwo poniżej, przewiduje zarówno wydarzenia rozrywkowe, koncerty, jarmark, jak i tradycyjną uroczystą sesję Rady Miejskiej, podczas której wręczone zostaną medale „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Wyróżnienia te przyznawane są przez Kapitułę Medalu wybitnym osobom, których życie i praca w znaczący sposób przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom. Aktualnie Kapituła oczekuje na Państwa propozycje.
Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Oborniki do wspólnej zabawy! Do zobaczenia w czerwcu!                                                                           

Burmistrz Obornik  Tomasz Szrama

BARWY TAŃCA (24.06.2022)

Amfiteatr znów zapełni się młodymi tancerzami! Jak zwykle na początku wakacji szkoły i zespoły taneczne z Obornik zaprezentują to, czego nauczyły się w przeciągu roku szkolnego. Pokazy rozpoczną się ogodz.16.30. A wieczorem? Trochę inny taniec! Pod kierownictwem DJów. O godz.21. rusza pierwsze spotkanie z cyklu „Młodzież na fali”.

ZAPRASZAMY NA SPACER „ALEJĄ ROCKA” (25.06.2022)

To będzie wspaniałe show, które zgromadzi na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, chór, zespół rockowy, solistów i tancerzy. Muzyka – covery największych rockowych przebojów – nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania,

Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance – unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzając się w oceanie muzyki.

Wokaliści wcielą się w postaci gigantów muzyki rockowej ostatnich 50 lat: Betlesów, Led Zeppellin, Tiny Turner, Roda Stewarta, Lady Gaga

Spektakl rozpocznie się w obornickim amfiteatrze o godz.21.00

NA FALI PRZYJAŹNI (26.06.2022)

W trzecim dniu tegorocznego Święta miasta zapraszamy wszystkich do centrum Obornik. Na ulicy marszałka Piłsudskiego znów staną kramy, sceny, będą wystawy i plenerowe kawiarenki. Temat przewodni: nasi nowi sąsiedzi: ich kultura, ich kuchnia i aktualne problemy o których nie da się przecież zapomnieć.

 

Rogoziński Bożonarodzeniowy Jarmark już w niedzielę

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się w Rogoźnie świąteczny jarmark.

Kino powraca do Obornickiego Ośrodka Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z filmowymi premierami. Na kinomanów czekają: "Uwierz w Mikołaja", 'Wonka, "Trolle 3" i "Chłopi".

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem....