fbpx

Oborniki. Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków

Nadchodzi zimowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w ramach Wielkiego Jarmarku Świątecznego w Obornikach. Spotykamy się 4 i 5 grudnia na Rynku.

Festiwal Smaków Food Trucków po raz czwarty odwiedzi Oborniki. Tym razem wydarzenie odbędzie się w świątecznej odsłonie! Mobilne restauracje już pracują nad tym, by w grudniowy weekend pyszne jedzonko rozgrzało każdego zmarźlucha, a organizatorzy zapowiadają mnóstwo tematycznych atrakcji. Zapowiada się wyjątkowy czas!

Festiwal Smaków Food Trucków gości w Obornikach od 2019 roku. Od pierwszej edycji cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków. Świąteczna edycja wydarzenia zapowiada się bardzo smacznie. Tym razem w foodtruckowym menu nie może zabraknąć potraw kojarzących się ze świętami, czyli pierogów i ryb! Goście będą mogli spróbować azjatyckich pierożków dim sum i gruzińskich chinkali. Po raz pierwszy w Obornikach pojawi się też food truck ze smażoną norweską rybą.

Miłośnicy niecodziennych potraw powinni skosztować też pad thaia, czyli tajskiego makaronu z warzywami i mięsem lub tofu. Fani słodkości z pewnością skuszą się na kurtosze kołacze, czyli węgierskie ciastka kominkowe. Deser podawany jest z różnymi dodatkami, m.in.: orzechami, wiórkami kokosowymi, wanilią i cynamonem, które przywiodą na myśl nadchodzące święta.

Festiwal Smaków Food Trucków nie może odbyć się bez bezapelacyjnych królów street foodu – burgerów. W mobilnych restauracjach będzie można zjeść je w wyjątkowych, autorskich odsłonach.

Więcej informacji i pyszne konkursy dostępne są na stronie wydarzenia: facebook.com/events/243608977758084

Głodni informacji?

Co? IV Festiwal Smaków Food Trucków w Obornikach w ramach Wielkiego Jarmarku Świątecznego

Gdzie? Rynek

Kiedy? 4 i 5 grudnia

O której?
Sobota: 12:00-20:00
Niedziela: 10:00-18:00

Partner:

Gmina Oborniki