fbpx

Na spotkanie kultur w OOK vol.9

„NA SPOTKANIE KULTUR” - tym razem będzie to bardzo bliska podróż, może to być zaskoczenie dla wielu osób – spotkanie z Ukrainą!

Ukraińcy stali się w ostatnich latach wprost naszymi sąsiadami, wielu z nich pracuje, żyje wśród nas, tu w Polsce. Dlaczego do nas przyjechali?, czym zajmowali się w swojej ojczyźnie?, czy tęsknią za krajem i najbliższymi?, czy pozostaną z nami na dłużej? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć właśnie podczas programu „NA SPOTKANIE KULTUR” .

Wieczór polsko – ukraiński zapowiada się bardzo interesująco; oprócz premiery filmu „Nowi Sąsiedzi” usłyszymy piękne ukraińskie pieśni w wykonaniu Liany Hrytsy – uczestniczki programu „Mam talent”, poznamy historię relacji polsko-ukraińskich dzięki dr. Ryszardowi Kupidurze z Zakładu Ukrainistyki UAM, wreszcie skosztujemy potraw kuchni ukraińskiej. Organizacja wieczoru ukraińskiego jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, które otrzymała obornicka Fundacja Na Prostej Drodze, partner OOK. Patronat nad spotkaniem objęli: Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Senator RP Jan Filip Libicki.

źródło: OOK

Termin: 21.11.2021, godz. 17:00, wstęp wolny.