Przejdź do głównej treści

Dzień Dziecka już jutro!

Od 1952 roku Dzień Dziecka w Polsce jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina obchodzony jest 1 czerwca.

Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Z tej okazji wiele atrakcji czeka na najmłodszych w gminie Oborniki.

Nadwarciańska Kolej Drezynowa zaprasza w piątek, 1 czerwca na Kolejowy Dzień Dziecka na stacji Oborniki (ul. Kowanowska).

W programie m.in. Akademia Małego Amperka, zwiedzanie nastawni dysponującej, wspólne czytanie „Lokomotywy”, budowa pociągu z pudełek po zapałkach, przejazdy drezynami oraz liczne konkursy i zabawy.

2 czerwca, o godz. 14:00 na Dzień Dziecka zaprasza Obornicki Ośrodek Kultury. Będzie można poznać życie starożytnych rzemieślników, wypleść  sandałki oraz zbudować piramidę.

Natomiast w niedzielę, 3 czerwca zapraszamy ( dzieci rocznik 1996 oraz młodsze) na Wędkarski Dzień Dziecka, który odbędzie się nad Wartą za firmą GUMA.

UM Oborniki

Dzień Dziecka OOK

Przez sześć wakacyjnych sobót obornicki Rynek znów zamieni się w scenę plenerową. Druga edycja Letnich Konstelacji Dźwięków rusza 25 lipca koncertem Marii Sadowskiej. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00, wstęp jest wolny.
W niedzielę, 19 lipca, park przy młynie Dahlmanna w Obornikach znów wypełni muzyka. Kolejna odsłona „Małej Czarnej" rozpocznie się o godz. 16:30 – tym razem nieco wcześniej niż zwykle.
Aleqsandra i Mateusz Włodarczyk wystąpią 12 lipca o godz. 17:00 w Parku przy Młynie Dahlmanna w Obornikach. Kolejna odsłona „Małej Czarnej” połączy koncert na żywo ze spotkaniem przy kawie.
Julia Tasiemska z zespołem Lans Wygas wystąpi 5.07.2026 r. w Parku przy Młynie Dahlmanna w Obornikach. Koncert rozpocznie letni cykl „Mała Czarna” organizowany przez Obornicki Ośrodek Kultury.
Blues Express 2026 zatrzyma się 04.07.2026 r. w Obornikach i Rogoźnie. Na mieszkańców czekają koncerty, atrakcje przy dworcach i bluesowy klimat festiwalu, który Samorząd Województwa Wielkopolskiego traktuje jako jedną z ikon regionu.
W sobotę, 20 czerwca zapraszamy na Wiankowy Piknik nad Wartą, który otworzy tegoroczne Dni Obornik.
Zespół wokalny ACCELERANDO wystąpi dziś, 14.06.2026 r., w Sali Kameralnej OOK w Obornikach. Koncert „Femme Révoltée” ma pokazać kobiecą energię, emocje i młodą lokalną scenę wokalną.