Zapraszamy na spotkanie z komiksem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki zaprasza 5 października na spotkanie z komiksem.
órzy lubią komiksy (oraz tych, którzy lubią, ale jeszcze o tym nie wiedzą) na II edycję Soboty z Komiksem. W zeszłym roku furorę zrobił wannolot z przygód "Tytusa, Romka i A'Tomka". A co przygotowaliśmy dla Was tym razem? Oto szczegółowy program:
 
Zaczynamy o godzinie 10.00, kończymy ok. 14.00.
 
Dzieci i młodzież zapraszamy na WARSZTATY:
- o godz. 10.00 komiksowe rysowanki dla przedszkolaków poprowadzi plastyczka LIDIA STRACHANOWSKA wraz z panią BASIĄ ZIELIŃSKĄ;

- o godz. 12.00 małe warsztaty komiksu z Czarownicą Irenką (dla dzieci w wieku 7-9 lat) poprowadzi ilustratorka, znana m.in. z kultowego pisma dla dzieci "Świerszczyk", AGNIESZKA ŻELEWSKA.
Podczas zajęć uczestnicy porozmawiają o znanych komiksach i prostych historyjkach obrazkowych, wymyślą swoich bohaterów, sprawdzą jak pokazać ruch postaci, mimikę twarzy, a przede wszystkim - narysują własne komiksy! (liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy).

- o godz. 13.00 na warsztaty ze wspólnego tworzenia komiksów (dla młodzieży w wieku 10-18 lat) zaprasza FILIP BĄK – z wykształcenia architekt, z zawodu ilustrator oraz rysownik komiksów. Pan Filip od 2007 roku prowadzi audycję „Prosto z Kadru” w Radio Afera, której nagrał ponad 600 odcinków. Autor kilku artykułów poświęconych językowi komiksowemu.
(liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy).
 
Dorosłym czytelnikom (a szczególnie rodzicom dzieci uczestniczących w warsztatach) proponujemy WYKŁADY:
- o godz. 10.00 WOJCIECH OBREMSKI przedstawi krótką historię sztuki komiksu w Polsce (1945-2003);
- o godz. 12.00 WITOLD TKACZYK opowie o komiksie historycznym w Polsce i jego specyfice;
 
Podczas Soboty z Komiksem każdy będzie miał okazję zapoznać się z komiksowymi nowościami wydawniczymi oraz z ofertą biblioteki dotyczącą tego gatunku literackiego.
W godz. od 10.00 do 13.00 NOWOŚCI KOMIKSOWE będzie prezentował dr MICHAŁ TRACZYK - kierownik Pracowni Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
Oprócz tego, będą na Was czekały ANIMACJE I WYSTAWY. Po niewielkim remoncie, w holu biblioteki znów pojawi się WANNOLOT. Będzie także FOTOBUDKA, w której zrobicie sobie zdjęcie z postaciami z komiksu, a także KOMIKSOWA PANORAMA OBORNIK i inne.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież