Spotkanie z historią obornickiego kina Goplana już w sobotę

W sobotę odbędzie się spotkanie z historią Kina Goplana w Obornikach.

Na wyjątkowe spotkanie z historią obornickiego kina zaprasza Joanna Młodożyńska. Początek o godz. 18:00.

Przez ponad pół wieku w naszym mieście prężnie działało kino z prawdziwego zdarzenia. Zastanawia Cię, jak to było, kiedy nie trzeba było pokonywać trzydziestu kilometrów, by obejrzeć kinowe hity? A może sam pamiętasz te czasy, a kino było miejscem Twoich pierwszych randek?

Oglądanie filmów na dużym ekranie Waszym dziadkom, rodzicom, a może i Wam samym umożliwił człowiek, który był kinooperatorem przez całe swoje życie. Ja, będąc wnuczką tego właśnie człowieka, zebrałam trochę artefaktów, trochę papierów, trochę odznaczeń.

Plan wydarzenia jest niezwykle prosty!
Spotykamy się w dawnym budynku obornickiego kina, gdzie przewiniemy nieco taśmy historii. Opowiem Wam o funkcjonowaniu „Goplany” i działalności mojego dziadka Edmunda Januszaka.

Całe wydarzenie umili nam dobrze zaopatrzony bufet Kawerny.

31 maja 1990 r. zamknięto oficjalnie kino Goplana. Wyświetlono wówczas film „Marjuca albo śmierć”.

kino goplana plakat

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież