Czesław Mozil – recital w O.O.K. (foto+film)

czeslaw mozil oborniki

Postać nietuzinkowa, wokalista, kompozytor, akordeonista a także osobowość telewizyjna. Czesław Mozil bo o nim mowa przez wiele lat mieszkał w Danii gdzie ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną. W wieku 28 lat wrócił do Polski.

Muzyk tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę zawierającą elementy kabaretu, rocka a nawet punk rocka. Tenże artysta 15 lutego b.r. odwiedził Obornikai. Występ nosił tytuł ,,CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT KONCERT”. Była to swoistego rodzaju biografia artysty, monologi przeplatane były frazami śpiewanymi. Muzyk akompaniował sobie na pianinie lub akordeonie.

Sala kameralna Obornickiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi a ostatni bilet sprzedano na dwa tygodnie przed występem. O popularności Czesława Mozila niech świadczy fakt że na niedzielny występ przyjechały grupy fanów z Wrocławia i Poznania.

Bisy, płyty, autografy z dedykacjami oraz wspólne zdjęcia to już stały element obornickich koncertów.

Dziękujemy Kubie i Gabi za udostępnienie zmontowanego z koncertu filmiku:

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież