Europejska Noc Muzeów 2014 w Rogoźnie (film)

 

Europejska Noc Muzeów 2014 w Rogoźnie (fim)

W tym roku Rogoźno zorganizowało cykl imprez już 10 maja. Imprezy zlokalizowane było kolejny raz w Muzem Regionalnym.

W pierwszej kolejności dokonano otwarcia wystawy czasowej "Tyritake – antyczne miasto na kresach" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu. O wystawie opowiedział kierownik zespołu polskich archeologów w tym starożytnym mieście na Krymie dr Alfred Twardecki.

Na piętrze Muzeum można było zobaczyć wystawę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nadwarciańska Kolej Drezynowa”, po ktorej oprowadzał prezes stowarzyszenia Krzysztof Springer.

Trzecia z wystaw czasowych przygotowanych na tę wyjątkową noc przyjechała prosto z Warszawy i zatytułowana była „Pamiątki powstańcze w murach Pałacu Prezydenckiego”.

Atrakcje muzealne stały się już celem samym w sobie. Dodatkowo prowadzono zajęcia w ramach programu „Na czym się dawniej pisało” , gdzie własnoręcznie można było ulepić glinianą tabliczkę i spróbować na niej wykaligrafować jakiś tekst.

Dodatkową atrakcją tego wieczoru był wrocławski zespół “Krzywa Grzywa” z niesamowicie żyłową muzyka folkową głównie z Bałkanów. Dźwięki tej muzyki doskonale wpisały się w tematykę wystawy Tyritake. Lider zespołu jest rodowitym Bułgarem, który od wielu lat mieszka i tworzy w Polsce.

Muzycy zachęcili zebraną publiczność do wspólnej zabawy. Kameralny koncert i bezpośredni kontakt sprawił, że ten wieczór upłynął bardzo miło. Frekwencja bardzo zadawalająca.

Wywiad z panem Krzysztofem Springerem

Fragment występu zespołu "Krzywa Grzywa" i wywiad z liderem zespołu

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież