fbpx

Najlepsze filmy 2018 - ranking

Wyszukiwarka nie kłamie! Oto lista najpopularniejszych filmów roku 2018!

Kler

Kler – chyba nie musi nikogo dziwić, że zdobył tytuł najbardziej kasowego filmu w Polsce po 1989 roku. Chyba nawet sam Wojciech Smarzowski nie spodziewał się takiego sukcesu!

Film odsłania najbardziej utajone meandry ludziej natury, przedstawionej w postaciach trzech duchownych katolickich. W żartobliwy, ale i tragiczny sposób ukazuje losy ludzi, którzy z racji wykonywanej służby muszą stawić czoło nie tylko drobnym pokusom, ale i zmorom z przeszłości.

Bohemian Rhapsody

Historia jednego z zespołu wszechczasów oraz jednocześnie biografia złożonej postaci: Freddiego Mercur'ego, który miał odwagę podjąć walkę ze stereotypami. Wygrał ją zyskując uwielbienie fanów. Wokalista szokował skandalicznym trybem życia, jednak to nie umniejsza jego talentu. Film to ukłon w stronę muzyków, którzy porwali swoją muzyką setki tysięcy serc na całym świecie.

Planeta Singli 2

Polski hit, który miał w tym roku swoją kontynuację. Opowieść o perypetiach miłosnych najsławniejszej polskiej, filmowej pary: Anię i Tomka śledzi wiele par oczu. I nic dziwnego, komedia jest nie tylko piekielnie zabawna, ale również wzruszająca. Kłótnie kochanków, zakochany milioner i łzy? To musiał być sukces!

Nowe oblicze Greya

Trzecim filmem, na który najczęściej wybieraliście się do kina był Nowe oblicze Greya. Kolejna część romansu, który zakończył się ślubem, niestety życie nie biegnie długo i szczęśliwie, tak jak powinno. Co stanęło młodym w drodze do szczęścia? Z pewnością odpowiedź już dobrze znacie.

Choć nie ma go jeszcze w wynikach, Nowe oblicze Greya zgasło już po premierze musicalu Narodziny gwiazdy, który aktualnie nadal możecie zobaczyć w kino Wrocław.

Kobiety mafii

I po raz kolejny na ekranie Bogusław Linda, który już tyle lat trzęsie polską sceną filmową. Jakie odnieśliście wrażenia? Bo my podczas seansu siedzieliśmy wryci głęboko w fotele. A w tym roku wychodzi kolejna część o kobietach, które nie bały się niczego. Druga część Kobiet mafii już niedługo pojawi się w repertuarze kina z Wrocławia OH-Kino.

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Historia o legendarnych polskich lotnikach, która bez wątpienia podbiła serca zwłaszcza młodszej części widzów – o lotnikach, którzy tworzą w Wielkiej Brytanii elitarną jednostkę – Dywizjon 303. Choć film dostał wiele negatwnych opinii, zupełnie się pod nimi nie podpisujemy, stawiając na walory przede wszystkim edukacyjne. Skoro dzięki produkcji młodzież bardziej fascynuje się wiedzą z dziedziny historii i geografii, to w czym problem?

Źródła:

  1. http://www.kontemplacja.pl/kler-czy-zimna-wojna-nagrody-festiwalu-filmow-fabularnych-w-gdyni-w-2018 - "Kler czy Zimna wojna - nagrody festiwalu filmów fabularnych w Gdyni w 2018" - stan z 07.01.2019r.
  2. http://www.domyogrody.info/lista-najlepszych-filmow-romantycznych - "Lista najlepszych filmów romantycznych" - stan z 05.01.2019r.