fbpx

„Z batutą i humorem” - Koncert Obornickiej Orkiestry Dętej.

25 lutego br. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny, doroczny koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, już po raz 21 pod batutą Krzysztofa Warguły. W koncercie poza orkiestrą gościnnie wystąpili:

- Agnieszka Szymańska – absolwentka filologii angielskiej UAM w Poznaniu oraz Królewskiej Szkoły Muzycznej w Londynie w klasie śpiewu solowego. Nauczycielka języka angielskiego, instruktorka żeńskiego tercetu wokalnego „Akolada”, flecistka Orkiestry Dętej w Czempiniu oraz wokalistka poznańskiego kabaretu z ulicy Woźnej. W obornickim koncercie Agnieszka Szymańska zaśpiewała piosenkę z musicalu „My Fair Lady” Federica Loewela.

- Chór „Pro Musica” pod batutą Renaty Wrzeszcz zaśpiewał piosenkę Górali Śląskich „Niedaleko jeziora”. Chórowi towarzyszyły dzieci z przedszkola w Maniewie oraz Izabela Kwaśniewska, Marysia Bukowska, Fryderyka Warguła i Karolina Steinke. Ponadto chór wykonał katalońską pieśń „Plomes Al Vent”.

- „Trzy po trzy” – poznańskie trio wykonujące tzw. piosenkę literacka, na co dzień zespół związany jest ze Studiem Teatralnym Próby działającym w Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu. Zespół występuje w składzie: Jarogniew Mikołajczak – kontrabas, Rafał Rybarczyk – gitara i Jacek Skowroński – pianino. W obornickim koncercie z zespołem wystąpiły: Katarzyna Kasprzak śpiewając piosenkę z repertuaru Krystyny Jandy – „Jest fantastycznie”, Dorota Piekarczyk wykonując „Weselne dzieci” oraz Izabela Kaczmarek w piosence „Chłopak z drewna”. Obie piosenki pochodzą z repertuaru Urszuli Sipińskiej.

- Chór Męski „ARION” z Poznania. Początek działalności zespołu to rok 1912 a od 1932 roku pod nazwą Chór Męski „ARION”. Celem chóru jest kultywowanie polskiej pieśni patriotycznej i ludowej. W czasie swojej ponad stu letniej działalności chór był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Obecnym dyrygentem chóru jest Jacek Pawełczak a zastępcą i akompaniatorem Karol Drynkowski. Chór wykonał „Pieśń Rycerską” – marszową pieśń powstańców styczniowych, oraz w towarzystwie orkiestry wzniosłą pieśń Żydów „Va, pensiero” z opery Giuseppe Verdiego – „Nabucco” oraz „Pożegnanie Słowianki” rosyjski marsz patriotyczny.

 „Most na rzece Kwai”, „You Rice Me Up”, „Trumpet Rock” a na zakończenie „Marsz Radetzky’ego” to utwory wykonane przez orkiestrę. Zaprezentowały się również tamburmajorki.

 Obornicka Orkiestra Dęta oraz chór „Pro Musica” wykonały utwór skomponowany przez Krzysztofa Wargułę , zaczynający się od słów …Niebem nad Wartą biały płynie ptak…których autorem jest Sylwia Fiołek. Utwór jest propozycją obornickiego hymnu.

Na zakończenie koncertu miła niespodzianka spotkała prowadzącą koncert Sylwię Fiołek. Burmistrz Obornik podziękował Pani Sylwii za wieloletnie, bezinteresowne zaangażowanie w działalność orkiestry, podkreślając iż wkład pracy włożony przez wyróżnioną jest bezcenny.

W prowadzeniu tegorocznego koncertu pani Sylwii towarzyszył Paweł Kuleszewicz członek wspomnianego już poznańskiego kabaretu.