Weekend Seniora

Weekend Seniora

Weekend Seniora to dwudniowa impreza w której głównymi bohaterami byli oborniccy seniorzy. Wszystko działo się w dniach 15 i 16 września br. Pierwszego dnia w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się biesiada wspomnień i dobrej zabawy.

Wspominano osoby, miejsca i wydarzenia w oparciu o prezentację archiwalnych fotografii, śpiewano piosenki  biesiadne a nawet tańczono. Dopełnieniem była aromatyczna kawa i pyszne ciasto. Dodatkową atrakcją był występ chóru „Pro Musica”.

Drugi dzień weekendu rozpoczął chyba pierwszy w Obornikach „przemarsz kapeluszy”. Barwny korowód seniorów w przeróżnych kapeluszach przeszedł z obornickiego rynku do Ośrodka Kultury prowadzony przez dixielandową kapelę, która w parku Ośrodka Kultury swoim koncertem rozpoczęła część piknikową.

….  „Dixie Team” , zespół pochodzący z Mogilna, gra jazz tradycyjny a precyzując dixieland wywodzący się ze stylu nowoorleańskiego. Zespół powstał w 2015 roku, a udział w  zeszłorocznym iławskim festiwalu jazzu tradycyjnego przyniósł zespołowi najwyższe trofeum festiwalowe – prestiżową „Złotą  Tarkę”…

Ponadto w programie popołudnia znalazły się występy młodzieży z "Warsztatów Wokalnych" działających przy Obornickim Ośrodku Kultury, zespołu śpiewaczego "Sonata", Obornickiej Orkiestry Dętej i seniorskiej grupy tanecznej.   Odbyło się również  spotkanie pod hasłem "Zdrowie Seniora". Co to jest nordic walking , jak uprawiać i jakie mamy korzyści z uprawiania tego sportu opowiedziała miłośniczka i instruktorka jej dziedziny Katarzyna Janecka. O zagrożeniach czyhających na seniora i jak ich unikać powiedział przedstawiciel K.P.P. w Obornikach st. sierż. Paweł Wicberg. Kolejną atrakcją była wystawa prac prof. Wiktora Zina. Wisienką na tym "seniorskim torcie" był występ rewelacyjnej grupy wokalnej "AUDIOFEELS".

…. „AUDIOFEELS” są przedstawicielami stylu muzycznego Vocal Play, który polega na wykonywaniu muzyki jedynie przy użyciu głosów, na imitowaniu instrumentów, na tworzeniu wokalnej orkiestry.  Zespół debiutował w kwietniu 2008 roku natomiast udział w pierwszej edycji telewizyjnego programu „MAM TALENT” zapewnił grupie początek rosnącej popularności. W październiku 2009 roku trafiła na rynek zatytułowana „UNCOVERED” pierwsza płyta grupy, by po dwóch miesiącach osiągnąć status „złotej płyty” ….

Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Obornik Tomasz Szrama a w organizację zaangażowały się: Gmina Oborniki, Obornicki Ośrodek Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna, Obornickie Centrum Sportu, Obornicka Rada Seniorów, Stowarzyszenie Matura 65, Rodzinne Ogródki Działkowe i Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kultura

Giełda pomysłów w Obornickim Ośrodku Kultury

10-08-2018 | Wyświetleń:331

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w giełdzie pomysłów.

Dożynki w Gorzewie. Zadbaj o swoją posesję

09-08-2018 | Wyświetleń:1057

LGD Kraina Trzech Rzek zaprasza do udziału w konkursie w związku z dożynkami w Gorzewie.

Wydłużony termin składania ankiet w sprawie roz…

06-08-2018 | Wyświetleń:291

Gmina Oborniki wydłużyła termin składania ankiet dotyczących współpracy w ramach partnerstwa publiczno-pryw...

Postacie z bajek zawładnęły Rogoźnem. Serca po…

04-08-2018 | Wyświetleń:628

Wakacyjny Festyn Rodzinny toczył się w bajkowej scenerii. Wszystko to za sprawą Rogozińskiego Centrum Kultury...

Wakacyjny Festyn Rodzinny z Power Play i Bartkiem …

29-07-2018 | Wyświetleń:1703

Zespół Power Play i Bartek Tecław byli gwiazdami sobotniego Wakacyjnego Festynu Rodzinnego w Rogoźnie...

Tak bawiliśmy się na Summer, Disco & Dance w…

28-07-2018 | Wyświetleń:804

Summer, Disco & Dance w Obornikach przeszło do historii. Czas przypomnieć sobie, jak się bawiliśmy...