„STARE ALE JARE”

Hasło "stare ale jare" jednoznacznie kojarzy się z corocznymi spotkaniami seniorów organizowanymi od 2001 roku przez Obornicki Ośrodek Kultury. Pierwsze spotkania ograniczały się do przeglądów zespołów śpiewaczych a od 2007 roku przyjęły one charakter pikników. Tegoroczne XVII spotkanie odbyło się 5 sierpnia i jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza seniorów.

Tradycyjnie seniorski piknik rozpoczął przegląd Amatorskich Zespołów Śpiewaczych. Przegląd ten nie był konkursem, liczy się udział i dobra zabawa. W tym roku zaprezentowało się 15 zespołów:

- „SONATA” z Obornik

- „PRZEMYSŁAW  II” z Rogoźna

- „ZŁOTY KŁOS” z Dusznik

- „GOŚLINIANKA” z Murowanej Gośliny

- „LUBASZANKI” z Lubasza

- „ODRODZENIE” ze Słupcy

- „ZŁOTA JESIEŃ” z Kostrzyna

- „LUTNIA” z Zaniemyśla

- „DĘBOWY LIŚĆ” ze Suchego Lasu

- „RYCZYWOLANIE” z Ryczywołu

- „BORÓWCZANKI” z Lubasza

- „STOKROTKI” z Tulec

- „SZCZĘŚLIWA 13” ze Środy Wielkopolskiej

- „WRZOS” z Pniew

- „HARFA” ze Skoków

Ponadto solo wystąpiła Małgorzata Wiśniewska członkini zespołu „BORÓWCZANKI”. Prezentowany przez występujących repertuar to głównie piosenki biesiadne. W tym roku zespół „HARFA” ze Skoków obchodzi 50 lecie swojej śpiewaczej działalności. Nie obyło się bez życzeń kwiatów i okolicznościowego „100 lat”.

Po występie zespołów rozpoczęła się część piknikowa z zabawą taneczną na czele. Do tańca przygrywał Krzysztof Gośliński, od wielu umilający czas seniorom na ich letnich spotkaniach. Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swojej celności strzelając z broni pneumatycznej lub rzucając lotkami do tarczy. Odbył się również konkurs rzutu beretem na odległość. Na stoisku z rękodziełem pod okiem Jadwigi Majchrzak z „niczego” można było wyczarować „coś’.

Na zgłodniałych czekała wojskowa grochówka z tradycyjnej polowej kuchni oraz pajda chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Inicjatorem i organizatorem całego cyklu spotkań dla seniorów jest dobrze znana i niestrudzona  Elżbieta Brodzińska, a od 2008 roku organizację spotkań wspiera Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów  w Obornikach.

Życzymy wytrwałości organizatorom i do zobaczenia w następnym roku.


Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież