Dożynki wiejskie w Rożnowie

Dożynki w Rożnowie, fot. źródło UM ObornikiW niedzielę 21.08.2011 rolnicy z Rożnowa świętowali  i dziękowali za tegoroczne plony. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny. Po nabożeństwie wszyscy przeszli  w barwnym korowodzie na teren Wiejskiego Domu Kultury. Tam część obrzędową  zaprezentował zespół folklorystyczny „Rożnowianie”, a  uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali występy artystyczne.

Starostami byli Krystyna Ciemna i Mirosław Dąbrowicz, którzy złożyli poświęcony chleb  na ręce sołtysa Tomasza Łukaszewicza. Dla smakoszy organizatorzy ustawili stół z wiejskim jadłem. I tym razem nie zabrakło loterii fantowej z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Dożynki zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Muzyczną oprawę zapewnił zespół Tomasza Zielińskiego.

 

źródło UM Oborniki

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież