Kolejne spotkanie nad Wartą.

IMG 4516mm

To już czwarte spotkanie na „Biesiadzie Rybnej”. Ideą spotkań jest propagowanie  turystyki wodnej, aktywny wypoczynek a ponadto dobra zabawa dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczna biesiada odbyła się 16 maja a rozpoczęto ją zgodnie z zasadami ceremoniału morskiego podnosząc na maszt banderę i proporce oraz wybijając tradycyjne szklanki.

Szczególnym wymiarem biesiady było oficjalne otwarcie sezonu wodniackiego w Wielkopolsce na rok 2015. Aktu otwarcia dokonał Pan Tomasz Wiktor Dyrektor Departamentu Sportu I Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili Pan Wojciech Czudowski V-ce Przewodniczący Komisji Turystyki Żeglarskiej Zarządu Głównego P.T.T.K. oraz Pan Ryszard Grzegorzewski członek Zarządu.

Głównym organizatorem imprezy jak w latach poprzednich było Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „APLAGA” przy wsparciu Gminy Oborniki i Obornickiego Ośrodka Kultury.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gminę Oborniki oraz Starostwo Powiatowe w Obornikach.

Imprezę patronatem objął  Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Biesiadę  poprzedziły spływy kajakowy i tratwiany oraz zlot łodzi motorowych. Część artystyczną prowadzili dobrze znani oborniczanom i nie tylko Lech Faron i Marcin Samolczyk, a dla zebranych wystąpił zespół śpiewający szanty  „Własny Port”z Bydgoszczy oraz Brass Band Oborniki, Obornicka Orkiestra Dęta, Maniewiacy, Rożnowianie a także Tacy Sami.

Ponadto można było dokonać degustacji między innymi zupy rybnej czy dań przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół w Objezierzu.

Rozstrzygnięto konkurs wędkarski o Puchar Burmistrza Obornik. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Chodzieży przedstawiło pokaz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem najnowszego sprzętu ratunkowego. Dzieci uczestniczyły w szeregu zabawach sprawnościowych.

Mimo że pogoda była kapryśna oborniczanie docenili trud przygotowań włożony przez organizatorów i licznie przybyli na biesiadę.

Biesiada Rybna na stałe wpisała się w kalendarz obornickich imprez.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież