W Jaraczu wygoniliśmy zimę

W Jaraczu wygoniliśmy zimęZima jeszcze trzyma za oknem, ale obiecujemy, że już niedługo, teraz utopione w Jaraczu Marzanny muszą dopłynąć do Bałtyku i wtedy to już na 100% przyjdzie wiosna.

To już 4 raz Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zorganizowało wspólne pożegnanie zimy (w niedzielę 17.03.2013). Tym razem, w odróżnieniu do poprzednich lat, zimowa sceneria szczególnie podkreśliła cel jakim było “wypędzenie” zimy i przywołanie wiosny.

Bardzo cieszy fakt, że mimo mroźnej pogody do Jaracza przyjechało sporo ludzi. Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł zbudować samodzielnie Marzannę.

Muzeum przygotowało wszystkie niezbędne materiały: żerdzie na stelaż, słomę, ubrania. Kolorowy korowód przeszedł na podest kajakowy gdzie podpalone kukły wrzucane były do wody. Wartki nurt Wełny szybko porwał topione Marzanny ku radości zebranych.

Dzięki gromkim głosom zgromadzonych dzieci udało się wywołać Wiosnę, która przybiegła do zgromadzonych zachęcając razem z harcerzami do wspólnej zabawy.

Galeria zdjąć z pożegnania zimy (85 zdjęć) -->

Komentarze  

+1 #1 KaJa 2013-03-18 14:43
Kolejna, znakomita impreza serwowana w centrum Muzeum Młynarstwa. Wspaniałe miejsce, pełni pomysłów organizatorzy, znakomite klimaty...
Gratuluję i dziękujemy!
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież