Kiermasz bożonarodzeniowy

Kiermasz bożonarodzeniowy15 grudnia w Rogozińskim Centrum Kultury odbył się pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Z całej okoli przybyli wystawcy i producenci asortymentu związanego ściśle z Bożym Narodzeniem.

Stąd też można było zakupić choinki, karpie, stroiki, ręcznie wykonane bombki czy świeczki. Na ponad dwudziestu stoiskach każdy mógł nabyć piękne świąteczne ozdoby: aniołki (z drewna; materiału, robione na szydełku), gwiazdki, rzeźbione z drewna postacie świętego Mikołaja. Na każdego chętnego czekał także darmowy posiłek, przygotowany i serwowany przez panie z Gościejewa i Budziszewka.

Smaczne pierożki, makiełki, śledzik w oleju czy śmietanie, wspaniałe domowe wypieki do syta napełniły żołądki odwiedzających kiermasz. Całości towarzyszyła strawa duchowa, a to za sprawą zespołów, które na scenie Rogozińskiego Centrum Kultury prezentowały się w świątecznym repertuarze.

Wśród występujących znaleźli się: Chór ECHO, Orkiestra Dęta im. E. Korybalskiego działająca przy RCK, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach, Zespół Śpiewaczy PRZEMYSŁAW, grupa z Budzynia, Gościnianka i rogozińska grupa TO MY. W między czasie nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową ogłoszonego przez RCK. Wśród zwycięzców znalazły się dzieci ze szkół gminy Rogoźno, ale także uczniowie szkoły z Chełmna.

Dzięki oryginalnej i pomysłowej idei dyrektora RCK Piotra Szturmińskiego mieszkańcy Rogoźna spędzili sobotnie popołudnie w bardzo świątecznej już atmosferze, przy okazji mogli zaopatrzyć się w niezbędne na święta produktu i dekoracje, które z pewnością udekorują każdy dom, a Kiermasz Bożonarodzeniowy będzie początkiem wspaniałej tradycji i z roku na rok będzie przyciągał coraz większe rzesze wystawców i nabywców.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież