Skip to main content

Wyniki konkursu - Festiwal Smaków Food Trucków

| MP | Rozrywka

Konkurs, w którym nagrodą są bony na dowolną potrawę w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków odbywającego się 4 i 5 grudnia na Rynku w Obornikach, został rozstrzygnięty.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w naszym konkursie. Co ciekawe wszystkie nadesłane odpowiedzi były prawidłowe! Jak pisaliśmy wcześniej, nie będziemy publikować nazwisk osób, które wygrały konkurs. Zwycięzcy otrzymają maila z informacją jak odebrać bon.

Prawidłowe odpowiedzi na zadane pytanie:

Z jakiego kraju pochodzą następujące pierogi:

  1. Pielmini - Rosja
  2. Chinkali - Gruzja
  3. Jiaozi - Chiny

Pielmini to rodzaj pierogów z dość luźnym farszem mięsnym.  Potrawa pochodzi z kuchni rosyjskiej, jednak jest znana również w Polsce. Chinkali to tradycyjne danie kuchni kaukaskiej, pochodzi z Gruzji. Jiaozi - legendarnym pomysłodawcą tego dania był  pochodzący z Chin - Zhang Zhongijing. Mężczyzna w III w n.e uznał, że najlepszym lekarstwem na ból uszu jest jagnięcina z chill i ziołami, zawinięta w ciasto przypominające ucho (opis zawdzięczamy jednej ze zwyciężczyń konkursu).

 

Sławomir i Kajra: Wakacje zawsze są bardzo pracowite, to jest u nas czas żniw. Odpoczniemy w styczniu

Podczas kiedy inni wypoczywają na plażach, piosenkarze w wakacje są bardzo zajęci. Występują na festiwalach i biorą udział w różnych innych wydarzeniach muzycznych, w Polsce i poza jej granicami. Sławomir i Kajra podkreślają, że koncerty na żywo i spotkania z fanami niezwykle ich cieszą, a czas s...

Mała czarna – koncerty przy Młynie Dahlmanna

OOK w lipcu zaprasza na cykl koncertów przy Młynie Dahlmanna w Obornikach.

Rogoźno. Wakacyjny Piknik 17-tego południka

Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w Wakacyjnym Pikniku 17.południka.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Wspomnienia z dawnej pracy”

Grupą docelową szóstej edycji zabawy „Wspomnienia z dawnej pracy” byli mieszkańcy województwa wielkopolskiego i lubuskiego w wieku 50+.

Wspomnienia z dawnej pracy - konkurs dla osób 50+

Aplikuj.pl zaprasza mieszkańców województwa wielkopolskiego na małą wycieczkę do przeszłości. Chcielibyśmy nie tylko dać Wam możliwość zdobycia wspaniałych nagród, ale też dostarczyć Wam garść pozytywnych emocji związanych ze wspomnieniem dawnej pracy. Zachęcamy do zabawy i p...

Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na mikroFonie 2022

Termin zgłoszenia do konkursu mija 4 marca 2022. Zgłoszenia należy składać do OOK, RCK i GOK.

Uwaga mamy do rozdania 2 podwójne bilety na BNP Paribas Idę do kina.

 Organizatorzy cyklu BNP Paribas Idę do kina ufundowali dla naszych czytelników 2 podwójne bilety na wybrany seans filmowy. Seanse odbywać się będą 22.02.2022 w Sali OOK. Do wyboru są następujące filmy: