Skip to main content


Średniowieczna wioska przy OOK zaprasza!

| MP | Rozrywka
foto: OOK Oborniki
foto: OOK Oborniki

Rozpoczął się Piknik Wczesnośredniowieczny w parku przy OOK w Obornikach.

Od godziny 10:00 do godziny 17:00 organizatorzy zapraszają na szereg wydarzeń do parku przy OOK. Piknik potrwa do niedzieli.

Dla odwiedzających organizatorzy w dniu dzisiejszym zapewniają :

  • 10.00 Życie we wczesnośredniowiecznej osadzie /uzbrojenie, zabawy plebejskie, /
  • 11.00 Rzut toporem, strzelanie z łuku - pokaz i rozgrywki wojów, możliwość udziału osób odwiedzających
  • 13.00 Warsztaty dla odwiedzających : sianuszki, wytwarzanie świec z wosku pszczelego, wykonanie mieszków Mieszka, motanie ptaków z wełny
  • 15.00 Pokazy taktyk bitewnych

Ponad to : kramy z epoki /pamiątki, wyroby skórnicze, ceramika, uzbrojenie, jadło, stroje wczesnośredniowieczne, świece z wosku pszczelego, miód, napitki. Zachęcamy do odwiedzin „średniowiecznej wioski” i przeniesienie się w pradawne czasy. Pogoda sprzyja!

Źródło i foto: OOK Oborniki

 

Uwaga, rozlosowaliśmy wygranych w ogłoszonym przez nasz portal konkursie dotyczącym przyjazdu do Obornik Profesjonalnego Kina Objazdowego.
Profesjonalne Kino Objazdowe przyjeżdża do Obornik 15.12.2023. Seanse wyświetlane będą w OOK. Zachęcamy naszych czytelników do udziału w konkursie!
Podczas kiedy inni wypoczywają na plażach, piosenkarze w wakacje są bardzo zajęci. Występują na festiwalach i biorą udział w różnych innych wydarzeniach muzycznych, w Polsce i poza jej granicami. Sławomir i Kajra podkreślają, że koncerty na żywo i spotkania z fanami niezwykle ich cieszą, a czas s...
OOK w lipcu zaprasza na cykl koncertów przy Młynie Dahlmanna w Obornikach.
Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w Wakacyjnym Pikniku 17.południka.
Grupą docelową szóstej edycji zabawy „Wspomnienia z dawnej pracy” byli mieszkańcy województwa wielkopolskiego i lubuskiego w wieku 50+.
Aplikuj.pl zaprasza mieszkańców województwa wielkopolskiego na małą wycieczkę do przeszłości. Chcielibyśmy nie tylko dać Wam możliwość zdobycia wspaniałych nagród, ale też dostarczyć Wam garść pozytywnych emocji związanych ze wspomnieniem dawnej pracy. Zachęcamy do zabawy i p...