Turniej Wsi Gminy Oborniki 2012

Turniej Wsi Gminy Oborniki 2012 - drużyna z WargowaW sobotnie popołudnie, 23.06.2012, na boisku przy Szkole Podstawowej w Maniewie odbył się Turniej Wsi. Uczestniczyło w nim 21 sołectw, a z powodu braku zawodników wycofały się Świerkówki i Bogdanowo.

Rywalizacja rozpoczęła się już znacznie wcześniej, bo 5 maja, kiedy to w Objezierzu rozegrano "Sołtysiadę", czyli turniej piłki nożnej obornickich sołectw. W tej inauguracyjnej konkurencji zwyciężył Ocieszyn przed Kowalewkiem i Stobnicą.

W Maniewie odbyło się kolejnych 10 konkurencji: sztafeta męska (najlepsze Wymysłowo i Chrustowo), sztafeta kobiet (Bąblin), wiatrówka (Wargowo), przeciągnie opony (Dąbrówka Leśna), żonglerka (Kowanowo), wyścigi w workach (Rożnowo), przeciągnie liną (Dąbrówka Leśna), przenoszenie worków z ziemniakami (Dąbrówka Leśna), rzut piłką lekarską (Wargowo) oraz sztafeta na piłkach z uszami (Wargowo).

Największym zainteresowaniem cieszył się wyścig w workach, w którym nie brakowało efektownych upadków. Oczywiście widowiskową konkurencją była też kończąca zmagania konkurencja - przeciąganie liną.

Ostatecznie zwycięstwo odniosło Wargowo (174,5pkt.), wyprzedzając o 2,5pkt. Dąbrówkę Leśną oraz Kowalewko (150 pkt.).

Dąbrówce nie udało się przerwać passy wargowian, którzy odnieśli 4 kolejne zwycięstwo! Organizatorem imprezy był OCS Oborniki, a z obowiązków gospodarza świetnie wywiązał się Sołtys Maniewa Grzegorz Wąsikowski. Turniej uświetnili swoją obecnością m.in. z-ca Burmistrza Piotr Woszczyk i Dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Niestety w Maniewie zabrakło drużyny z Bogdanowa. Tysiąc mieszkańców to zbyt mało, aby znaleźć kilkunastu chętnych?! Impreza zgromadziła bardzo małą liczbę kibiców, można stwierdzić, że kibicami byli głównie członkowie drużyn poszczególnych sołectw.

red. bogdanowo.net (ŁK)

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież